Вечорниці в «Академії ремесел

Із початком грудня наші серця заполонює очікування дива, а в ніч із 12-го на 13-е грудня – починається магія свята Андрія Первозваного, коли дівчата очікують нагоди нагадати собі судженого-ряженого.

От і наші дівчата ІСПКО зібрались на вечорниці, на які їх гостинно запросила майстер традиційного народного мистецтва Людмила Кириленко-Грабовська до Всеукраїнського навчально-культурного центру психологічної підтримки, соціальної, професійної та трудової реабілітації інвалідів «Академія ремесел».

Святий Андрій – один із дванадцяти апостолів, якого, за православною традицією, Христос найпершим покликав до числа своїх послідовників. Саме тому Андрія називають Первозванним.

Оскільки всі християнські свята так чи інакше збігаються з язичницькими, день Андрія припав на свято Калети – божества людської долі.

У дні перед зимовим рівноденням Сонце вважалося особливо беззахисним, і Калета спускався на землю, щоб оберегти його від злих сил темряви. Саме тому Святий Андрій, що заступив місце Калети, став вважатися захисником і провісником людської долі, і саме тому ворожіння в ніч на Андрія є традиційними серед українців, а точніше – серед українок, адже цього вечора зазвичай ворожили дівчата.

Вечорниці в «Академії ремесел» розпочалися незвичайно. Продовжуючи підготовку до новорічного свята для дітей з аутизмом, студенти-волонтери розпочали вечір із благодійної справи – виготовлення новорічних янголів, які прикрасять святкову ялинку дітей з РДА. До сходу першої зірки, яка оповіщала що вже можна розпочинати вечорниці, дівчата зробили милих янголят, для діток-аутистів.

Зробили добре діло – можна й поворожити! У теплій, національній атмосфері, як справжні україночки, дівчата взялися до справи. І на свічці виливали, й загадки розгадували, і навіть зірки рахували. Дуже їм хотілося дізнатись – хто буде ряджений, як його звати, ким буде працювати!

Звернувшись до національних українських традицій, дівчата-волонтери ІСПКО отримали масу задоволення й відповіді на свої потайні запитання про долю.

Кафедра прикладної психології та логопедії
Інституту соціально-педагогічної та корекційної освіти

Світлини з архіву кафедри


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print