Великдень нас єднає!

jnnlabgrv78Цього року Великдень у Бердянську відзначався по-особливому: великодніми символами прикрасили одне з дерев на центральній алеї міста. Неподалік памятника О. Пушкіну всі бажаючі мали змогу прикрасити гілочки «Великоднього дерева добра і миру» власноруч зробленими роботами.

Нову великодню традицію в Бердянську започаткували небайдужі громадяни, ідею підтримали й студенти Інституту соціально-педагогічної та корекційної освіти під керівництвом викладача кафедри дошкільної освіти Ю. Б. Назарук. Виготовляли писанки студенти на вже традиційному майстер-класі з декоративно-прикладного мистецтва, який проводила доцент кафедри дошкільної освіти Т. Л. Єськова.

IMG_6684Незвичайна подія не залишила нікого з перехожих байдужим. Як би не поспішали бердянці у справах, але пройти повз таку красу без усмішки не могли. А скільки з’явилося бажаючих зробити фото на згадку! Діти та дорослі з цікавістю розглядали прикраси на дереві, висловлювали подяку за організацію заходу. Жодного однакового з майже півсотні яєць не знайти на Великодньому дереві – і за розміром, і за візерунком, і за способом виготовлення. Писанки, які прикрашають дерево, виготовлені у техніці декупажу, оздоблені гречкою, горохом та макаронними виробами, обклеєні ґудзиками, обмотані стрічками, розшиті бісером та різнокольоровими камінцями, виготовлені з кольорового паперу, ниток та надувних кульок тощо. У діло пішли й яскраві стрічки, великодні іграшки-символи (зайчики, янголи, голуби), а також листівки з найкращими побажаннями до світлого свята Воскресіння Христового. За якусь мить дерево у центрі міста рясніло всіма кольорами Великодньої веселки, серед яких яскраво виділялися патріотичні синьо-жовті барви.

IMG_6695«Знаєте, писанка – це ж символ життя, сонця, щастя, надії! Дивишся на Великоднє дерево й відчуваєш, якусь невимовну радість, тепло. Хочеться жити! Серце наповнюється любов'ю, добротою. Гуляєш алеєю й мимоволі розумієш, що Великдень нас єднає!» – розмірковує Тетяна Чумак, студентка нашого інстуту.

Великдень – одне з найбільших релігійних свят України, яке об’єднує всю країну. У це щиро вірили і всі учасники, які отримали не тільки естетичне задоволення, а й чимало позитивних емоцій та вражень. Свято вдалось на славу!

Оригінальні великодні прикраси на дереві милуватимуть око бердянців і гостей міста впродовж святкових днів. Планується, що захід стане щорічним, поповнивши величезну скарбничку традицій міста Бердянська, та Інституту соціально-педагогічної та корекційної освіти зокрема.

Юлія Назарук,
викладач кафедри дошкільної освіти БДПУ

Світлини з архіву інституту


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print