Від теорії – до практики

Педагог – це довірена особа суспільства, якій воно ввіряє найдорожче і найцінніше – дітей, свою націю, своє майбутнє. У цьому черговий раз переконалися студенти 4 курсу напряму підготовки 6.020303 Філологія. Мова і література (англійська) факультету філології та соціальних комунікацій.

У рамках педагогічної практики, яка проходила з 18 вересня по 16 жовтня у загальноосвітніх школах № 2, №11, БСШ№16 та гімназії №3 “Сузір’я”, майбутні вчителі-словесники мали змогу в повній мірі відчути себе на робочому місці, закріпити набуті в університеті теоретичні знання та продемонструвати на практиці власні педагогічні здібності. Студенти-практиканти набували досвіду роботи в педагогічних колективах і, спостерігаючи за професіоналами, дізнавалися, з якими труднощами доводиться щоденно стикатися вчителю, та отримували цінні поради  щодо їх подолання.

 Практика дозволила краще ознайомитися з роботою вчителя англійської мови та зарубіжної літератури, спробувати себе в якості класного керівника. Практика надала можливості кожному з нас  планувати, організовувати і проводити навчальну та виховну роботу, спостерігати за сприйманням, осмисленням і засвоєнням учнями нового навчального матеріалу, застосувати різні методи, прийоми і види навчальної діяльності на уроках зарубіжної літератури і англійської мови,  взяти безпосередню участь у вирішенні педагогічних ситуацій.

За період проходження практики студенти 4 курсу напряму підготовки 6.020303 Філологія. Мова і література (англійська) продемонстрували високий рівень володіння фактичним матеріалом, провели різні типи уроків з використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій та цікаві позакласні заходи. Винагородою їм стали активна робота учнів та щирі дитячі посмішки.

Педагогічна практика дала нам змогу перевірити як теоретичні знання, так і знання методики викладання фахових дисциплін, втілити у життя власні ідеї, перевірити себе на міцність На власному досвіді ми переконалися, наскільки важким, але водночас і цікавим, є обраний нами професійний шлях; чітко зрозуміли, що неодмінним атрибутом педагогічної діяльності є постійне експериментування, пошук нових ідей, креативність тощо

Дякуємо за методичну допомогу та підтримку нашим груповим керівникам – Співак Ірині Едуардівні, доценту кафедри зарубіжної літератури та теорії літератури, Розумній Тетяні Сергіївні, доценту кафедри іноземних мов і методики викладання та всім фахівцям (нашим викладачам і вчителям) за надану можливість  отримати неоціненний досвід під час практики.

Своїми враженнями діляться студенти-практиканти 4АМЛ групи, майбутні вчителі англійської мови і зарубіжної літератури:

Кулинич Анастасія: Мабуть, практика була внесена в навчальні плани на філфаці для того, щоб остаточно «перевернути» мою свідомість. Як же це відповідально і водночас зворушливо – дивитись на учнів очима дорослої людини і відчувати себе вчителем. І одразу розумієш: дитинство закінчилося, ти тепер маєш бути відповідальним за свої вчинки і слова. Тепер ти – вчитель і повинен, як би важко тобі не було, працювати над собою, відкриваючи і себе, і своїх учнів. Скоріш за все, саме через це мені практика сподобалась. Адже я себе ніколи не відчувала такою дорослою!

Сухарєва Анна: Педагогічна практика, на мою думку, є важливою ланкою  професійно-педагогічної підготовки в університеті. І цього разу з місцем проходження практики нам дуже пощастило! У загальноосвітній школі №11 панує доброзичлива атмосфера, вчителі дуже привітні як до дітей, так і до гостей школи. На всіх уроках, які ми відвідували, було цікаво спостерігати за роботою вчителя та учнів, за їхнім спілкуванням. Загалом, можу сказати, що це був позитивний досвід. Радісно зустрічати людей, що люблять свою справу, люблять працювати з дітьми. І це відчуваєтся! Навіть коли просто заходиш до школи.

Разумова Лариса: Нещодавно наша група повернулася з  педагогічної практики у школi. Враження, переважно, позитивнi. Я дуже рада, що пiд час навчання ми можемо спробувати себе в ролi вчителя i оцiнити свої перспективи у цiй професiї.

Попівщая Віка:  Особисто я зрозуміла, що робота вчителя потребує повної самовіддачі. Тому як майбутній вчитель я хочу дарувати дітям свою любов і тепло і не за щось, а попри все. Я хочу стати для них старшим другом, наставником, людиною, до якої можна звернутися зі своїми проблемами чи невдачами, поділитися радістю чи попросити про допомогу. Хочу кожен день розкриватися назустріч найдорожчому і найціннішому в світі – тендітній дитячій душі. Хочу дарувати учням крила мрії і відчувати, як це окриляє мене саму. Звісно, що мені ще бракує багатьох професійних навичок, але в мене є головне –  бажання і готовність навчатися і навчати інших.

фото

Вікторія Попівщая, студентка 4АМЛ групи

факультету філології та соціальних комунікацій  


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print