Відомі біологи Бердянська

Минулого четверга, 27 жовтня, в Бердянському краєзнавчому музеї під керівництвом директора музею, заслуженого працівника культури України Людмили Ноздріної відбувся захід «Відомі біологи Бердянська» з нагоди 110-річчя від дня народження док. біол. наук, професора, селекціонера Пилипа Тетерева та 105 річчя від дня народження док. біол. наук, професора, природодослідника Північного Приазов'я Володимира Портянка.

DSCN1049 DSCN1077

На цей захід було запрошено співробітників БДПУ,  зокрема, учня професора В. П. Портянка –  Олександра Мягченка – канд. хім. наук, еколога, доцента кафедри основ здоров’я, фізичної реабілітації та екології факультету фізичного виховання, голову міжнародного екологічного фонду “Азовське море”, дійсного члена Міжнародної Академії наук екології та безпеки (МАНЕБ); Тетяну Шаповалову – канд. пед. наук, доцента кафедри фізичного виховання факультету фізичного виховання, голову президії міської організації УООП; Віталія Гнатюка – канд. біол. наук, еколога, доцента кафедри основ здоров’я, фізичної реабілітації та екології факультету фізичного виховання, заступника голови Ради молодих учених БДПУ.

Відомі біологи Бердянська

Ведуча заходу – науковий співробітник відділу природи Світлана Дуленко доповіла про життєвий шлях видатних бердянських науковців, їхній внесок у розвиток вітчизняної науки та дослідження Північного Приазов'я.

DSCN1088

Гості заходу, студенти та викладач Бердянського медичного коледжу  Гана Тихонова заслухали виступи запрошених на свято науковців. О. П. Мягченко розповів про свого вчителя і наставника В. П. Портянка, їх співпрацю та колективні дослідження природи Північного Приазов'я. Т. Г. Шаповалова  розповіла про колектив, з яким працював Володимир Пилипович, поділилася спогадами про приїзди Тетерева на Батьківщину. В. В. Гнатюк виступив із привітальним словом від Ради молодих учених БДПУ, підкреслив неоціненний внесок В. П. Портянка та П. К. Тетерева у розвиток науки та важливість подібних заходів, адже вони дозволяють молоді дізнатися про видатних бердянців більше.

Науковці подарували музею кілька примірників власних наукових праць, а також щоденники записів досліджень В. П. Портянка.

Яна Сичікова,
голова РМУ БДПУ, доцент
кафедри професійної освіти
(за матеріалами краєзнавчого музею)


Поділитися:

  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Blogger
  • Мой Мир
  • Одноклассники
  • Print
  • RSS
comments powered by HyperComments

Система OrphusЯкщо Ви знайшли помилку на сайті, просимо повідомити про це адміністратору. Виділіть текст з помилкою та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter. Дякуємо!