Вік практикуй, опановуючи психопрактику

    Однією з умов успішності викладача психології є його особиста практична діяльність, тобто робота з клієнтами. Саме цей професійний напрямок дає йому змогу якісно поглибити теоретичні знання, які потім передає студентам, підкріплюючи живим, особисто набутим досвідом, сформувати в них практичні навички та вміння, необхідні в роботі практичного психолога. Тому у викладача психології існує постійна необхідність вдосконалення власних вмінь, йти в ногу зі світовими та вітчизняними технологіями психологічної допомоги, брати участь у психологічних заходах, зокрема – тренінгах. Разом з тим, не опрацювавши власні психологічні проблеми на подібних заходах, як можливо вирішувати чужі?!

8-9 апр_Львова_групповая_

Звідси цілком зрозуміло, що для викладачів кафедри психології факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв О. Горецької, Л. Кашкарьової, О. Фролової та М. Кідалової минулі вихідні не пройшли даремно – 2 дні інтенсиву з навчального курсу «Лікувальна арт-терапія» пролетіли як одна мить. Цьому сприяла й творча атмосфера, створена чудовими художніми витворами мистецтва, представленими в музеї імені І. Бродського. Проводила навчання фахівець із Маріуполя – Наталя Львова – клінічний психолог, арт-терапевт, спеціаліст по роботі з метафоричними асоціативними картами, навчальний тренер, автор і ведуча багатьох психологічних ігор.

Курс присвячено використанню арт-терапевтичних технік у роботі з дітьми, які мають психосоматичні порушення. Психосоматичні розлади – розповсюджена «хвороба століття», для яких не має ні вікових, ні територіальних, ні національних та інших обмежень. Буквально термін «психосоматика» означає прямий зв’язок душі (psyhe) і тіла (soma). У психологічному сенсі – це ті розлади, які виникли або загострилися у людини під впливом сильних психологічних переживань та проявилися у вигляді тілесних захворювань. Часто такі люди звертаються до лікарів зі скаргами на погане здоров’я, але обстеження в цих випадках не виявляє патології фізіологічних процесів, які могли б пояснити причину захворювання, адже проблема має саме психологічний характер.

Львова_Арт-терапия_8-9 апр_2017_4

Серед хворих на психосоматичні розлади є багато дітей. Іноді батьки несвідомо власноручно «наділяють» їх цими хворобами – невирішені різноманітні конфлікти та проблеми дорослих «падають» на крихкі плечі дитини, яка не в змозі це психологічно «переварити». Звісно, що такі випадки потребують спеціальної допомоги, серед якої найбільш екологічною та прийнятною за віковим показником є арт-терапія. В широкому розумінні арт-терапія – це метод психотерапії та психокорекції, який дозволяє використовувати творчу активність клієнта для вирішення його психологічних проблем шляхом впливу на психоемоційний стан.

Саме цьому арт-терапевтичному «мистецтву» навчала нас майстер Наталя Львова. Учасники семінару розглянули дитячі психосоматичні розлади та їх терапія за допомогою таких арт-терапевтичних технологій: казкотерапія, зображальна та тілесна терапія, терапія за допомогою МАК і тканини, терапія піском та мандалотерапія.

Львова_Арт-терапия_8-9 апр_2017_6  

 

Для дванадцяти учасників, в коло яких увійшли випускники та студенти нашого факультету, вчителі та психологи Бердянська та Дніпра, цей дводенний семінар був сповнений інсайтів, профіцітарного спілкування, відкриття власних ресурсів, активного опрацювання психотехнік і вправ, корисного високопрофесійного досвіду розв’язання психосоматичних проблем, у тому числі власних.

Львова_Арт-терапия_8-9 апр_2017_5

За все це ми вдячні Наталі Львовій, яка щиро поділилася власним творчим потенціалом психологічної майстерності.

 

Марина Кідалова
доцент кафедри психології БДПУ,
психотерапевт, практикуючий психолог
Світлини з архіву кафедри


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print