Віртуальна мобільність: перспективи й доцільність

5 лютого цього року відбувся міжнародний Форум «Викладач в середовищі електронного навчання (eTutor-2015)», котрий зібрав більше 70-ти науковців, педагогів із різних куточків світу для насиченої дискусії з питань використання викладачами інструментів електронного навчання та обміну кращими практиками в даній сфері.

Брати участь у міжнародному Форумі можна було як очно так і в онлайн-режимі, і, що відрадно – безкоштовно! Такої нагоди годі й шукати.

Відправивши доповідь на тему "Дистанційне навчання у підготовці майбутніх учителів технологій" організаторам Форуму, Марія Дольме (аспірант БДПУ, асистент кафедри технічних дисциплін факультету фізико-математичної і технологічнї освіти) отримала запрошення виступити в режимі онлайн під час засідання. Все, що потрібно – компютер, доступ до мережі інтернет, мікрофон, вебкамера й велике бажання поділитися нагальними питаннями щодо освіти в Україні із міжнародною педагогічною спільнотою. Формат Форуму передбачав доповідь і обговорення доповіді під час дискуссії після виступу (див. світлини).

На обговорення протягом усього дня з 9-00 до 18-00, були винесені доповіді, присвячені таким актуальним тематикам, як соціальні мережі в навчальному процесі, електронна педагогіка та компетенції викладачів в електронному університеті, створення відеолекцій та електронних курсів, національні та міжнародні проекти в області електронного навчання та інноваційні освітні програми.

Велику увагу було приділено питанням віртуальної мобільності – формі взаємодії університетів, що виникла на стику електронного навчання та міжнародного співробітництва.

Науковці відзначили, що при всіх своїх перевагах віртуальна мобільність ставить перед університетами такі складні завдання, як підбір відповідних програмно-технічних рішень, забезпечення якості освітніх програм, необхідність врахування міжкультурних аспектів.

Рішення вимагають і проблеми, що виникають при запуску й використанні в вузах технологій електронного та дистанційного навчання. Однак переваги їх використання перевищують всі недоліки поки що недосконалих методик. Дистанційні технології надають рівноправну можливість отримання освіти для всіх категорій громадян, роблять позитивний вплив на міжнародний престиж і репутацію навчального закладу, допомагають залучати студентів і забезпечувати їм гнучке навчання, дозволяють розробляти інноваційні методи викладання, співпрацювати з іншими вузами.

Учасники Форуму були одностайні в тому, що онлайн-навчанню БУТИ! Тому нам, майбутнім викладачам, теж належить активно підвищувати власну кваліфікацію у цій сфері, в тому числі й в рамках таких заходів, як Форум «eTutor-2015».

Марія Дольме,
асистент кафедри
технічних дисциплін,
аспірант БДПУ,
учасниця Форуму


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print