Вітаємо Яну Сичікову з отриманням гранту на персональний проєкт «Наноарт. Наука – це мистецтво» від House of Europe

Тільки-но ми вітали Яну Сичікову та Сергія Ковачова з перемогою у конкурсі наукової фотографії від Вікіпедії, на якому вони представили роботи в стилі Наноарт, і ось – новий привід пишатися та дивуватися!

Завідувачка кафедри фізики та методики навчання фізики Яна Сичікова отримала грант на реалізацію персонального проєкту від House of Europe!

На конкурсний відбір було подано проєкт «Наноарт. Наука – це мистецтво». Тож тема наноартів стає родзинкою нашого університету!

House of Europe – це програма, яка фінансується Європейським Союзом. Як зазначено на сайті програми, вона «створена з метою підтримки професійного та творчого обміну між українцями та їхніми колегами в країнах ЄС». Фокусами програми є: культура, креативний сектор, освіта, медицина, соціальне підприємництво, медіа та робота з молоддю.

Гранти на персональні проєкти від House of Europe – це ініціатива, яка допомагає зростати професійно. Грантодавці надають до 4000 євро на втілення мрії. І, нарешті, давній задум Яни Олександрівни про створення галереї Наноарт буде реалізовано!

Проєкт спрямований, перш за все, на популяризацію нового креативного напряму – синтезу науки і мистецтва Наноарт у Європейському Союзі та Україні. Популяризація цього напряму дозволить налагодити професійні контакти для проведення спільних досліджень у галузі нанотехнологій. Мультидисциплінарний аспект проєкту дозволить привернути увагу до створюваного креативного продукту дизайнерів, митців та інженерів. Такі дії сприятимуть виведенню науки з меж лабораторій до широкого загалу, а також об’єднати різні сфери творчої та наукової діяльності.

Як зазначає авторка проєкту: «Саме в об’єктах Наноарту стирається межа між наукою та мистецтвом. Я хочу показати всім, що наука – це красиво, вона невіддільна від мистецтва. Взаємозв’язок науки і мистецтва являє собою чинник, що сприяє не тільки взаємному збагаченню цих сфер, але і суспільному прогресу в цілому. Об’єкти Наноарту – чудовий спосіб залучення молоді і дітей до науки, це шлях до розуміння законів природи, нагода отримати естетичну насолоду від наукових досліджень».

Допомагатиме у втіленні омріяної галереї співавтор робіт у стилі Наноарт, дизайнер Сергій Ковачов. Саме він буде створювати унікальні Наноарти, які, за задумом авторів, будуть прикрашати другий поверх 1а корпусу.

Презентацію віртуальної екскурсії колегам планується проводити у рамках Воркшопу «НаноАрт. Наука – це мистецтво». Також планується проведення майстер-класу зі створення візуального контенту об’єктів Наноарту, круглий стіл для обговорення перспектив наукового та культурного співробітництва з колегами із Європейського союзу.

Щиро дякуємо House of Europe за підтримку чудових інсайтів наших науковців!

Найщиріші слова вдячності ректору БДПУ Ігорю Богданову за сприяння та допомогу у втіленні найсміливіших задумів!

Ну, а Яну Сичікову ще раз вітаємо з перемогою та бажаємо успішної реалізації гранту!

З нетерпінням чекаємо перших результатів, адже саме час відкрити людству справжню красу науки!

Колектив кафедри фізики та методики навчання фізики БДПУ


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print