«ВКонтакті». Друг чи ворог?

На сьогоднішній день люди, не далекі від прогресу, можуть мати декілька облич і, навіть, кілька життів. Не в прямому розумінні, звісно (хоча, чим чорт не жартує, наука так швидко розвивається). Таким обличчям можна назвати профілі в соціальних мережах, адже там ми маємо право бути самими собою або прийняти вподобаний образ кого завгодно, а комусь, навіть, смакує перебувати інкогніто.

Буквально ще кілька років тому ми й гадки не мали, що колись може з’явитися щось схоже на соціальні мережі, а після їх появи почали ставитися до них дещо скептично, а вони, в свою чергу, повільно, але впевнено завойовували Інтернет-простір та прихильність мільйонів користувачів.

Все більше й більше людей приєднується до віртуального життя і проводить там значну кількість часу з різних причин: комусь цікавими та корисними стають розважальні функції соц. мереж, для когось це засіб власного PR-у, а дехто зміг знайти джерело заробітку, використовуючи запропоновані функції та свій розум. Отже, сьогодні, коли йде мова про Інтернет-залежність, то все частіше мається на увазі залежність від соціальних мереж.

Особисто мене зацікавили прояви вищевказаної тенденції серед моїх близьких знайомих та друзів. Тому я взялася за їх активне опитування в соціальній мережі «ВКонтакті» щодо того, скільки свого реального часу вони щодня обмінюють на «посиденьки» на сторінках своїх цифрових копій і що саме їх так зацікавлює в віртуальному соціумі ?

Почнемо з того, що не всі «Online-особи» позитивно реагують на подібного роду опитування. Насамперед, воно сприймається як спам або набридливе прохання невідомої їм людини. Та все ж таки, бажаючих поділитися секретом своїх взаємин з «ВКонтактом» виявилося немало.

За результатами мого дослідження можна сказати, що, перш за все, соц. мережа «ВКонтакті» – це один з найкращих способів «згаяти» свій дорогоцінний час. Коли людина усвідомлює, що має годинку-другу для відпочинку, то, як відомо, здоровий сон або прогулянка (на своїх двох) містом не стануть для неї пріоритетними. Все більше переваги, інколи й собі на шкоду, віддається проведенню часу за комп’ютером. Можливо, є в цьому щось корисне та цікаве, чи може ми спостерігаємо, так звану, пандемію?

Згідно з відповідями опитуваних, вдалося з’ясувати, що соціальні мережі сприймаються ними як «зони розваг», адже тут можна дивитися фільми в online-режимі, бавитися іграми, слухати музику, тощо. До того ж, соц. мережа дає змогу спілкуватися з друзями на відстані, заводити нові знайомства по всьому світі, знаходити однодумців та колег, відновлювати втрачені зв’язки, а велика кількість «пабліків» та груп, які пропонують нашій увазі контент різного змісту, допомагають отримувати «відфільтровану» за власними критеріями інформацію.

«Сайт «ВКонтакті» використовую, перш за все, через зручний доступ до медіа-контенту, а також щоб поспілкуватися з цікавими та приємними мені людьми» – ділиться студент 3 курсу Факультету освітніх інженерно-педагогічних технологій Євген  Мнацаканов.

Дану соціальну мережу можна також використовувати як засіб просування власної продукції будь-якого характеру та «розкрутки» власного іміджу. Якщо ти творча, креативна особа, пишеш вірші, шиєш одяг, займаєшся фотозйомкою або проводиш ті самі опитування, то соціальна мережа надає неабияку допомогу в оприлюдненні плодів твоєї праці для їх розгляду та оцінки іншими користувачами. Здавалося би, сидиш собі, а робота тим часом «кипить».

Люди, що використовують соціальні мережі в професійних цілях, не вважають їх кращим способом проведення вільного часу,  для них це, скоріше, інструмент у веденні власної прибуткової справи, адже запропонований функціонал дуже різноманітний – від обміну файлами до встановлення комунікативних каналів. Такий спосіб використання соціальної мережі є зручним для студентів та школярів: учитель чи викладач може з легкістю залишити необхідні для опрацювання матеріали та вказівки щодо виконання завдань або замітки адміністративного характеру.

Студентка 3 курсу Інституту філології та соціальних комунікацій Анастасія Глуховська каже: «Особисто я заходжу  на свою «сторінку» не тільки з метою спілкування з друзями, а й для того, щоб віднайти інформацію, яка стосується навчання».

Вікторія Лутчак, студентка-журналістка 4 курсу розповіла про свої потреби у використанні функцій соц. мережі «Вконтакті»: «Другом він для мене є в тому випадку, коли треба відправити документ або відеозапис. Іноді знаходжу потрібні мені матеріали та коментарі для написання статей».

З метою використання «ВКонтакті» розібралися. Залишається вияснити скільки свого реального часу ми готові обміняти на віртуальний? Всі опитувані впевнені, що в жодному разі не залежні від соціальних мереж і в будь-який час зможуть відмовитися від їх послуг.

«Моя залежність скоріше не в соціальній мережі та її функціях, а в інформації. Кожного дня мені необхідно дізнаватися щось нове та цікаве. Тому, за відсутності одного джерела інформації, я знайду інше»ділиться з нами студент 4 курсу кафедри соціальних комунікацій Олександр Степаненко.

А ось студентка університету Ксенія Задворна вважає, що сучасна людина не повинна з легкістю відмовлятися від технічних новинок: «Середній час, який я віддаю «Контакту», підрахувати складно, але десь годинку-дві в день активно чи пасивно (відкриваю для фонового прослуховування музики) «юзаю» цей сайт. Виходячи з попередньої інформації, можу сказати про свою певну залежність, але, як і всі залежні, не сприймаю її негативно.


Резюме: не можна легко відмовлятись від того, що пропонує тобі технічний прогрес, то ж, якщо хочеш відповідати вимогам сучасності, тобі доведеться «бути в мережі», зараз – соціальній, а згодом побачимо ще у якій….


Думок, щодо «ВКонтакті» дуже багато: всі вони різні та цікаві. То ж, «ВКонтакті» – друг чи ворог? На це питання немає конкретної відповіді, бо скільки людей, стільки й думок. Та все ж таки, якщо ми приділяємо цій мережі навіть незначну кількість часу, то мусимо признати її місце в нашому житті.

Кристина Корінець,

студентка 2 курсу кафедри соціальних комунікацій,

кореспондент «УС»


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print

2 Відповісти на “«ВКонтакті». Друг чи ворог?”

  1. Являясь в прошлом учебном году представителем интернет-провайдера AirNet в общежитии № 2 БГПУ, хочу сказать что среди студентов на протяжении года по посещаемости лидировала социальная сеть Вконтакте, как ни прискорбно, да, молодежь скорей засядет за просмотром новостей, чем сделает семинар!

    P.S. Кристина, ты ведь тоже являешься зависимой от социальных сетей, я хорошо знаю сколько ты сидела Вконтакте и как реагировала на временное отсутствие интернета.
    Так стоит ли судить людей о том, чем занимаешься сама???

  2. Андрюша, не тебе меня судить! Занимайся своими делами и, будь добр, не лезь в чужие! В статье никто не осуждался! Если я захочу написать о себе, то напишу как оно есть, а я писала о проблеме в общем, которая к тому же являеться актуальной в наше время!
    Спасибо, что не остаёшься равнодушным к моим материалам и, конечно же, ко мне! 🙂

Коментарі закриті.