Воркшоп для педагогів «Інклюзивний освітній простір»

Учора, 3 квітня, в БДПУ на базі Компетентнісного центру інклюзивної освіти при факультеті дошкільної, спеціальної та соціальної роботи відбувся воркшоп на тему «Інклюзивний освітній простір: психолого-педагогічний супровід дітей з особливими освітніми потребами в умовах закладу загальної середньої освіти». Семінар проведено для педагогів закладів загальної середньої освіти Бердянського району, з якими протягом довгих років налагоджено плідну співпрацю. Мета воркшопу – підвищення рівня інклюзивної компетентності учасників заходу.

Із вітальним словом до педагогів сільських шкіл Бердянського району і викладачів кафедри прикладної психології та логопедії звернулася декан факультету дошкільної, спеціальної та соціальної роботи БДПУ, доктор педагогічних наук, професор Лариса Казанцева. Згодом слухачів методичного заходу запросили  до роботи в педагогічних майстернях. Для досягнення мети воркшопу доцентами кафедри прикладної психології та логопедії О. В. Ревуцькою, О. В. СтаринськоюЄ. Ю. ЛиндіноюН. Ю. Цибуляк і викладачами Н. М. Анастасовою, Г. І. Сизко, Т. С. Сущинською, Н. В. Кедою було створено умови для активної взаємодії, обміну досвідом роботи в межах проблематики локацій.

Педагоги району розширили та поглибили фахову компетентність з таких питань: психолого-педагогічний супровід і надання педагогічної підтримки дітям з особливими освітніми потребами; складання індивідуального навчального плану; налагодження дружніх стосунків між учнями в класах з інклюзивним навчанням; особливості роботи з гіперактивними дітьми; шляхи подолання булінгу.

Організатори заходу – викладачі кафедри прикладної психології та логопедії, які є членами Бердянського осередку громадської організації «Українська Асоціація корекційних педагогів». Асоціація сприяє взаємодії між закладами освіти, професійному розвитку корекційних педагогів, фахівців, які надають освітні послуги особам з інтелектуальними порушеннями. Через це достатню увагу на методичному заході було приділено проблемі щодо організації корекційної роботи з дітьми з інтелектуальними порушеннями.

Учасники воркшопу отримали не тільки задоволення від професійного спілкування, а й сертифікати ГО «УАКП».

 

Наталія Кеда,                

асистент кафедри прикладної психології та логопедії БДПУ

 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print