Ворогам чи недругам не збагнути, чому ми гідні свобідними бути!

У головному корпусі БДПУ  відбулися урочисті збори, присвячені Дню Гідності та Свободи, ролі та місцю Помаранчевої Революції та Революції Гідності щодо становлення Української державності, подвигу Героїв Небесної Сотні, історії масових народних виступів у листопаді 2013 – лютому  2014 років, боротьби за свободу, незалежність та територіальну цілісність України.

Вже п’ятий рік поспіль 21 листопада українці з сумом в душі та гордістю в серці відзначають День Гідності та Свободи.  Шукаючи Європу, ми знайшли Україну. Прапор України є нічим іншим як головним символом Революції Гідності, а Гімн України наш духовний помічник Революція відбулася не лише в політичному житті країни, а й у  нас самих, у нашій свідомості. А територія гідності та свободи і є держава Україна.

До урочистя  долучилися  керівники та  викладачі БДПУ, представники органів місцевого самоврядування,  учасники Помаранчевої революції та Революції Гідності, волонтери, військовослужбовці Української армії, ветерани антитерористичної операції, представники політичних партій та громадських організацій, студентської молоді.

Проректор з науково–педагогічної роботи Вікторія Ліпич дала усвідомити, переосмислити доленосні події, що відбулися в ці буремні часи, закликала відстоювати ідеали демократії, прав і свобод, згадувати патріотів, що поклали життя на вівтар української державності та низко вклонитися усім нашим воїнам, котрі сьогодні боронять кордони на сході. «Ми, бердянці, за сто кілометрів від зони розмежування щодня прокидаємося під мирним небом і маємо змогу жити і працювати на благо нашої України. Сьогодні маємо пам’ятати та усвідомлювати, що від кожного з нас залежить доля нашої країни» – заявила Вікторія Ліпич.

Події останніх місяців 2013 і початку 2014 року перетворилися на справжню національну стихію, в якій передався найтонший подих душі нашого народу. Пробудилася приспана роками національна свідомість. Майдан став символом боротьби, символом утвердження прагнень до європейських цінностей у споконвічно європейській державі. Ще довго-довго, з покоління в покоління будуть передавати батьки синам і дочкам, а ті своїм дітям спогади про тих, хто залишив життя земне у 2013-2014 рр. Ця подія сколихнула весь світ, не залишила байдужою жодної душі.

Бердянці також їздили на Майдан, щоб підтримати свій  народ. Це – Сергій Ігнатенко, Василь Крижко,  Костянтин Баханов, Андрій Баханов,  Костянтин Дадаєв,  Ігор Харлан, Ігор Касьянов, Олег Зінченко, Роман Синиця, Антон Сичков, Леонід Подколзін, Віктор Ільїн, Михайло Рудаков  та інші.

Перед присутніми також виступили: координатор з міжнародної діяльності, професор Ігор Лиман,  професор БДПУ Софія Філоненко, голова студентського самоврядування університету, магістрант Дмитро Кіосов,  Андрій Шиян – заступник голови Всеукраїнського об’єднання учасників бойових дій, керівник проекту «Цивільна оборона. Антитерористичний захист, бійцю батальйону ім. Генерала Кульчицького та інші.

Більше п’яти років йдуть військові дії на території нашої держави, під час яких було втрачено вже кілька тисяч життів наших воїнів,  мирних жителів. Нині, коли на східних теренах України продовжується боротьба за незалежність і суверенітет держави, маємо бути гідними спадкоємцями духовних цінностей та продовжувачами багатих традицій і славних справ предків.

 

Сергій Сінча,
кореспондент «Університетського слова»
Світлини з архіву кафедри соціальних комунікацій


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print