Всесвітній день соціальної справедливості

Щорічно 20 лютого світовою спільнотою відзначається Всесвітній день соціальної справедливості. Метою цього свята є привернення уваги широкого кола громадськості, органів державного управління, організацій і підприємств до вирішення проблем соціальної справедливості на місцях.

Поява Всесвітнього дня соціальної справедливості пов'язана з рішенням Генеральної асамблеї ООН, яка 26 листопада 2007 р.  оголосила про запровадження цього міжнародного свята. 20 лютого було невипадково обрано датою для його святкування. Саме в цей день 1999 р. відбулася міжнародна зустріч у Копенгагені, на якій представники багатьох держав визначили основні принципи розвитку суспільства, серед яких особливе місце займає принцип соціальної справедливості. Вперше на міжнародному рівні офіційно це свято відзначили у 2009 р., в Ураїні ж воно було запроваджено 2011 р. за ініціативи Федерації профспілок України.

Студенти 3-го курсу спеціальності «Соціальна робота» Факультету дошкільної спеціальної та соціальної освіти не стояли осторонь святкування цієї дати. Рибнікова Наталя, Харченко Альона та Руденко Альона в рамках проходження виробничої практики під керівництвом асистента кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти Михайленко Н.В. та спеціалістів Бердянського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провели інтерактивну лекцію на тему соціальної справедливості для учнів    10-11 кл. Бердянського НВК № 1 «Мрія» (с. Нововасилівка).

В рамках проведення заходу учні мали змогу ознайомитися з історією запровадження свята, з’ясувати сутність понять соціальної справедливості й несправедливості, відкрито висловити власну точку зору стосовно даного питання. Розуміння отриманої інформації старшокласники продемонстрували шляхом програвання запропонованих проблемних ситуацій.

За погодженням дирекції освітнього закладу, після закінчення заходу з учнями було проведено профорієнтаційну роботу, під час якої вони мали змогу ознайомитися зі спеціальностями, за якими готує фахівців факультет, перспективами майбутнього працевлаштування, можливостями неформальної освіти й особистісного розвитку, які пропонує університет.

1

2 3

11 44

667 8888

 

Михайленко Н.В.,

асистент кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти;

Рибнікова Н., студентка 3 курсу спеціальності «Соціальна робота» Факультету дошкільної спеціальної та соціальної освіти.


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print