ВСЕУКРАЇНСЬКА СТУДЕНТСЬКА ОЛІМПІАДА З БОЛГАРСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ

Довгоочікуваною сонячною дниною привітав Бердянськ учасників Всеукраїнської студентської олімпіади з болгарської мови та літератури, другий етап якої проходив з 25 по 27 квітня ц. р. в Бердянському державному педагогічному університеті.

Вибір нашого вишу в якості бази для проведення олімпіади не випадковий, адже БДПУ є одним із найпрестижніших навчальних закладів Приазов’я – регіону, де протягом століть мирно живуть представники різних національностей, у тому числі і болгар.

У знаннях з болгарської мови та літератури між собою змагалися студенти, що представляли провідні виші України: Львівський національний університет імені Івана Франка, Одеський національний університет ім. І. І. Мечникова, Запорізький національний університет, Чорноморський державний університет імені Петра Могили, Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького, Бердянський державний педагогічний університет.

Авторитетне журі очолила директор Інституту філології та соціальних комунікацій БДПУ, доктор філологічних наук професор Харлан Ольга Дмитрівна. У складі журі працювали провідні вчені-славісти України (Колесник Валентина Олександрівна, Сєнічева Ольга Анатоліївна, Колот Ольга Дмитрівна) та Республіки Болгарія (Панчев Іво Будінов, Джельова Антуанетта Стефанова, Ніколова Донка Стоянова).

25 квітня відбулося урочисте відкриття олімпіади. Учасників та гостей тепло привітали перший проректор БДПУ, кандидат філософських наук, доцент В. М. Федорик, координатор міжнародної діяльності Бердянського державного педагогічного університету, доктор історичних наук, професор І. І. Лиман, начальник наукового відділу, кандидат філологічних наук, доцент В. М. Ліпич, директор Інституту філології та соціальних комунікацій БДПУ, доктор філологічних наук професор О. Д. Харлан.

Приємно відзначити, що не залишилися байдужими до такої події представники громадських та культурних закладів нашого міста. На відкритті цього наукового змагання була присутня голова болгарського товариства «Родолюбие» Л. І. Савченко, яка підкреслила важливість вивчення болгаристики та висловили подяку ректорату БДПУ за сприяння та всебічну підтримку у вивченні болгарської мови, літератури та культури.

Олімпійці-болгаристи змагалися між собою у наступних випробуваннях: тестових завданнях з мови та літератури та у творчому завданні.

Призові місця розподілилися наступним чином: І місце – Бурса Валерія (Бердянський державний педагогічний університет), ІІ місце – Бараннік Яна (Бердянський державний педагогічний університет), ІІІ місце – Кішлали Марія (Одеський національний університет ім. І. І. Мечникова). Наукові керівники цих студентів – д. філол. н., проф. Колесник В. О., ст. викладач Ніколова Д. С., ст. викладач Червенко О. Б. (Бердянськ).

В урочистій обстановці усі учасники олімпіади отримали сертифікати. Переможцям було вручено дипломи І – ІІІ ступенів. Члени журі та директорат Інституту філології та соціальних комунікацій привітали усіх учасників і висловили щиру подяку за високий рівень організації олімпіади.

Приємною подією стало свято, приурочене до 135-річчя з народження видатного болгарського поета Пейо Крачолова Яворова, організоване та проведене за ініціативи старшого викладача Ніколової Д. С. в рамках наукової олімпіади. Привітальне слово провідного фахівця з виховної роботи, кандидата педагогічних наук, доцента А. І. Омельченко налаштувало глядачів на піднесений, творчий лад. Гості з великим задоволенням прослухали чудові вірші видатного болгарського поета про високі почуття, які з натхненням прочитали Афонін Д., Басараб А., Бочарова Ю., Бурмістрова В., Волченко Г., Гаманюк А., Дубовик А., Котельникова А., Кравченко В., Кумалагова О., Мовчан Ю., Пінькова Л., Пилипенко Л., Приходженко Е., Сиващенко А., Тарасенко К., Шевченко О., Щербина Т., Яцишин Ю. та інші. Бурхливі оплески зірвали ансамбль «Золотий гомін», фольклорний ансамбль «Ізвор» та Катерина Марченко, які виконали пісні на слова Пейо Яворича.

Сподіваємося, що студенти змогли не лише перевірити свої знання з болгаристики, але й знайти собі нових друзів, відкрити для себе нові сторінки багатої слов’янської культури.

Тетяна Нікішина,

асистент кафедри загального мовознавства та слов’янської філології БДПУ

Світлина автора


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print