Вшановуємо пам’ять про Юрія Марковича Лизогуба

Сьогодні, 28 квітня, у Бердянському державному педагогічному університеті вшанували  пам'ять відомого вченого, педагога, керівника і просто Людини з великої літери – Юрія Марковича Лизогуба. У квітні цього року йому б виповнилося 80 років, і вже майже 10 років його немає з нами.

Вчена рада соціально-гуманітарного факультету рік тому прийняла рішення – до ювілейного дня народження Лизогуба Ю.М. створити меморіальну аудиторію . Це рішення схвалила вчена рада БДПУ. І від сьогодні аудиторія 145 головного корпусу носить ім’я професора Лизогуба Ю.М.

Отож сьогодні в аудиторії 145 зібралися ті, хто пам’ятає  Юрія Марковича, хто працював з ним в нелегкий для країни і педагогічного інституту час, хто мав  за честь вчитися у Юрія Марковича.

Юрій Маркович Лизогуб народився в 1937 році у Вінниці. Його біографія – це біографія палкого патріота вітчизни, людини стійкої громадянської позиції, людини високого інтелекту, великої толерантності і працездатності.

В його біографії – історико-філологічний факультет Луцького державного педагогічного інституту, комсомольська і партійна діяльність, викладацька діяльність у Рівненському педінституті, у 1987-1998 рр. ректор БДПІ

Доктор історичних наук, професор, заслужений працівник культури Української РСР, автор понад 160 наукових праць, майстер спорту.

Великої поваги і вдячності заслуговує його довголітня, невтомна науково-організаційна діяльність як ректора педінституту, який проводив структурно-організаційні перетворення , зміцнював матеріально-технічну базу та кадровий потенціал, формував пріоритетні напрямки наукових досліджень. Саме в той час педінститут будує нові корпуси, забезпечує житлом працівників, відкриває нові факультети. Саме в той час про бердянський вуз говорять його творчі колективи, спортивні команди.

Звичайно, можна перераховувати всі нові аудиторії, нові кафедри чи всі досягнення його улюблениці «Чайки» (жіночої баскетбольної команди). Але Юрію Марковичу ще були притаманні такі риси як доброта, чуйність, гуманність, доброзичливість і повага до людей. І, мабуть, по-щирому «батьком » його називали не тільки дівчата-спортсменки, а і весь педагогічний колектив.

Говорили про Юрія Марковича як про  висококваліфікованого і мудрого керівника, організатора, педагога, світлу людину… Своїми спогадами поділились ректор університету, професор І. Т. Богданов, заступник міського голови Ю. В. Дойнова, професор В. В. Крижко, професор І. І. Лиман, заслужений тренер України Г. М. Шилкін, доцент Л. І. Міхов. Зі словами вдячності про пам'ять звернулася до присутніх Тамара Аркадіївна Лизогуб.

 ф2 ф3

ф4 ф5

ф6 ф7

ф8 ф9

ф10 ф11

Тамара Макаренко,
декан гуманітарно-економічного факультету
Світлини Дениса Величка
(Студклуб)


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print