Вшановуючи видатного майстра слова

Приємним подарунком до Дня міста стало відкриття 17 вересня ц. р. меморіальної дошки за підтримки місцевої влади відомому бердянському письменнику і журналісту, автору роману-трилогії «Море солоне» Віктору Васильовичу Ликову (1930–1993рр.). У тісному родинному колі біля будинку по вулиці Свободи, 18 зустрілись рідні, близькі, знайомі та колеги видатного майстра слова. Право першою вшанувати пам’ять надали доньці талановитого прозаїка-мариніста – Олені Вікторівні Ковальчук. З вітальним словом виступила ідейний натхненник, ініціатор відкриття меморіальної дошки нашому обдарованому земляку доктор філологічних наук, професор кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства БДПУ  Вікторія Зарва. Ведучим заходу був доцент цієї кафедри Іван Давиденко. Серед почесних гостей урочистого заходу був також завідувач музеєм Бердянського морського торговельного порту Євген Денисов.

Відкриття меморіальної дошки – лише перший етап складного процесу відродження культурно-історичної пам’яті про талановитого майстра слова.

Реалізація наступного кроку залежить від кожного з нас: викладачі кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства Бердянського державного педагогічного університету закликають підтримати ініціативу перевидання роману-трилогії «Море солоне» Віктора Васильовича Ликова та матеріалів його біографії, фотоархівів і листування, які будуть уперше введені в обіг, віддавши свій голос за проект № 6 «Збереження культурної пам’яті Бердянська», у межах конкурсу Бердянської міської ради «Громадський бюджет». Щоб проголосувати за цей та інші проекти, перейдіть за посиланням: https://berdiansk.pb.org.ua/. Поширюйте цю інформацію серед знайомих і близьких.

Давайте не будемо байдужими і разом дбатимемо про культурну спадщину нашого славного міста!

IMG_20180917_130253 IMG_20180917_130306

IMG_20180917_131215

Scan2

Валентина Школа,
кандидат філологічних наук, доцент

Світлини з архіву кафедри


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print