Вшануймо Кобзаря

Сьогодні, 9 березня, – День народження Тараса Григоровича Шевченка. Безмежно талановитий український поет і художник, прозаїк і етнограф, народився в 1814 році в сім’ї кріпосного селянина, який мешкав у селі Моринці, Київської губернії (нині – Черкаська область). Не важко здогадатися, що за народженням він був таким же рабом, як і його батьки, які незабаром покинули його, залишивши цей світ на суд Божий.

кобзар2

Чи міг тоді хто передбачити, що іменем цього хлопчика колись стануть називати кораблі, друкувати його зображення на державних грошових купюрах, поштових марках, ставити йому розкішні пам’ятники і численні меморіальні таблички, випускати на його честь ювілейні монети і засновувати почесні премії?  

Про Кобзаря написано немало й не варто повторювати цього. Зауважимо лише, що за своє коротке життя – 47 років і один день –  Шевченко сповна наситився стражданнями, серед яких були і результати власних помилок, але він не міг не жадати того, до чого прагнемо всі ми – життя і свободи, самореалізації і благополуччя, миру і поваги, простих людських цінностей. Його творчість – це його душа, в ній він був чесний і добрий, яскравий і нескінченно багатий…

Шевченко підняв дух України, дух багатьох поколінь, в тому числі й нас з вами, до рівня ГОРДОСТІ що ми – Українці! Вшануймо Кобзаря сьогодні, в День його народження.

«Університетське Слово»
(за деякими матеріалами сайту:
http://www.dilovamova.com/index.php?page=10&month=03&year=2016).


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print