Вшанували разом подвижників-будителів

Із 30 жовтня по 02 листопада 2014 року з ініціативи директора Інституту філології та соціальних комунікацій БДПУ Алли Сердюк для участі в урочистих заходах, присвячених Дню народних будителів до Києва було відряджено студентів-болгаристів на чолі з кандидатом філологічних наук, доцентом кафедри загального мовознавства та слов`янської філології Світланою Корнієнко. Цей захід було здійснено в рамках угоди про співробітництво між Інститутом філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Інститутом філології та соціальних комунікацій нашого університету. Ректор БДПУ, професор Вікторія Зарва, як завжди, підтримала ініціативу філологів, надала корисні рекомендації й настанови.

1 листопада відзначалося національне свято в Болгарії – День народних будителів. Будителями називають активних діячів національного і культурного відродження початку і середини XIX століття, коли Болгарія ще перебувала під османським пануванням. Завдяки народним будителям був створений незалежний Болгарський екзархат, почалося відродження театру, з’явилися літературні та наукові твори цією мовою. присвячені пам'яті діячів болгарського Відродження, виступають у «читалищах» творчі колективи, покладають квіти до пам'ятників подвижників-будителів.

У цьому році співробітники кафедри слов'янської філології КНУ ім. Тараса Шевченка підготували цікаву культурно-освітню програму святкування Дня будителів. З ініціативи Центру болгарської мови, літератури, історії та культури Інституту філології на свято були запрошені Надзвичайний міністр Посольства Республіки Болгарії Веселін Іванов, Радник з освіти Посольства Республіки Болгарії в Україні Петр Танев, аташе культури та освіти Посольства Республіки Болгарії в Україні Елена Слатінска-Ованезова, заступник директора Інституту філології Валерій Чемес, колеги та студенти з Бердянська. З вітальними словами виступили гості, директор Центру болгарської мови, літератури, історії та культури Олена Чмир та лектор болгарської мови, літератури та культури пані Маріета Гіргінова.

Світлана Корнієнко також привітала усіх присутніх, презентувала фольклорний збірник пісень «Болгарський фольклор Північного Приазовʹя» Оксани Червенко, подарувала декілька примірників представникам Посольства Болгарії та викладачам КНУ ім. Тараса Шевченка.

Програма студентів БДПУ була цікавою й оригінальною. За сценарієм особистості будителів та їх діяльність було представлено як взірець для пробудження національної самосвідомості під час входження в третє тисячоліття, яке є періодом глобалізації та інтенсивних змін у суспільстві.

image001 image003 image005 image007 image009 image011

Представники Посольства Болгарії в Україні – надзвичайний міністр Посольства Республіки Болгарії Веселін Іванов, Радник з освіти Посольства Республіки Болгарії в Україні Петр Танев, лектор болгарської мови, літератури та культури пані Маріета Гіргінова висловили подяку нашим студентам за підготовлену цікаву програму.

Андрій Дубовик, студент 43 групи ІФСК заспівав пісню «Българска роза», причарувавши професійним і талановитим співом всю аудиторію. Студенти Ксенія Бабенко та Владислав Шпильчук представили інсценування вірша Лесі Українки «Калина». Ольга Кумалагова та Андрій Дубовік цей же твір прочитали болгарською мовою у перекладі Стояна Бакарджиєва.

Наші студенти розповіли також про національний болгарський танець хоро, як про чудовий ритуал єднання. Кульмінацією свята стало саме виконання болгарського хоро під мелодію пісні «Бяла роза». Наші студенти пустилися в танок по актовій залі, продемонструвавши своє вміння танцювати хоро і до них охоче приєдналися студенти КНУ імені Тараса Шевченка. Гості й глядачі були приємно вражені цим дійством.

Саме свято відбулося 31 жовтня, а 1 листопада студенти відвідали лекції з нової болгарської літератури викладача з болгарської мови і літератури та культури доцента, доктора Маріети Гіргінової (Болгарська академія наук). Усім було дуже цікаво, щиро дякували – нас запрошували, запрошували й ми продовжити започатковану традицію проведення таких заходів разом.

Тетяна Нікішина,
кореспондент «Університетського Слова»

На світлинах: аташе культури та освіти Посольства Республіки Болгарії в Україні Елена Слатінска-Ованезова, Радник з освіти Посольства Республіки Болгарії в Україні Петр Танев, лектор болгарської мови, літератури та культури пані Маріета Гіргінова, Надзвичайний міністр Посольства Республіки Болгарії Веселін Іванов, доцент кафедри загального мовознавства та словʹянської філології Світлана Корнієнко; з вітальними словами виступає директор Центру болгарської мови, літератури, історії та культури Олена Чмир; студенти БДПУ: Андрій Дубовик, Ольга Кумалагова, Катерина Васецька, Олена Трофіменко, Тетяна Щербіна, Євгенія Ілієнко, Катерина Дяченко, Ксенія Бабенко, Владислав Шпильчук; представники Посольства Болгарії в Україні, лектор із Болгарської Академії наук пані Маріета Гіоргінова зі студентами БДПУ, Ксенія Бабенко та Владислав Шпильчук; Світлана Корнієнко, Андрій Дубовик, Ольга Кумалагова, Владислав Шпильчук; представник Посольства Болгарії, студенти й викладачі КНУ ім. Тараса Шевченка та БДПУ.


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print