Як один день дива творив…

Цього суботнього ранку треба було не ніжитися у теплому ліжечку, а їхати далеко, і ніхто не знав «куди і навіщо», та й погода не віщувала нічого гарного… Але професіоналізм команди навчальної психолого-консультативної лабораторії факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв (завідувач –  кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології Наталя Жук) зробив можливим створити один день незабутнім та яскравим, отримати багато позитивних емоцій!

DSC03760 DSC03764 DSC03767 DSC03773

Студент Микита Чуріков згадує: "Было круто, весело и интересно. Захватывающие эмоции, весёлые тренера, увлекательные задания спостерегли улучшения общения в целом! Почаще бы таких мероприятий". А Мирослава Мосейчук доповнює: "Перші враження мої були незадовільними, адже я не люблю змагання. Та коли нас поділили на команди і ми почали виконувати завдання, які нам давали тренери, мене зацікавив цей тренінг».

DSC03779 DSC03781 DSC03784 DSC03792

Перш ніж почати виконувати завдання, ми повинні були придумати командою правильну стратегію. На щастя, нам це завжди швидко вдавалось, і ми одразу починали виконувати поставлене перед нами завдання. Їх виконували довше, ніж стратегію, бо в моїй команді були всі хлопці, які ще веселились, перш ніж поставитись з серйозність і почати виконувати.

 Хоча через деякий час всі дружньо і з серйозністю виконували всі завдання. Найбільше мені сподобалось дев’яте завдання – завдання на довіру. Там ми повинні були довіритись своїй команді, залізти на дерево і впасти товаришам в руки. Хоч і в моїй команді одні хлопці, але мені страшно було падати. Я, навіть подумала, що якби були дівчата,тоді б я не наважилась впасти."

DSC03793 DSC03795 DSC03796

Згадує Артем Зуденко: «Эти выходные были незабываемые. Это было нечто. Нечто восхитительное. Ведь я побывал на тренинге. Мы ездили на дальнюю косу. Там познакомился с удивительными людьми, завел новых друзей. На тренинге мы выполняли задания. Каждое задание было особенное. Атмосфера была веселой, задорной. Благодаря этому мероприятию, наша команда научилась понимать друг друга, даже в молчании. С начало было тяжело, но спустя некоторое время мы сгруппировались и преодолели возникшие трудности».

Тренінги допомагають знаходити різноманітні рішення щодо покращення продуктивності та атмосфери командної роботи, дають на практиці ефективні інструменти командної взаємодії.

Тренінг складався з серії спеціально підготовлених психофізичних вправ для невеликих груп. На прикладі захоплюючих і водночас достатньо складних вправ, група навчається розв’язувати загальні завдання, виробляти тактику та стратегію їх вирішення. Участь у тренінгу дозволив студентам долати бар’єри у спілкуванні, пізнавати ближче один одного, завдяки цьому відбувається швидке згуртування групи. Аналіз результатів після кожної вправи дозволив студентам зрозуміти, як було виконано завдання, прийнято рішення, хто посів активну позицію в розробці стратегії виконання завдання, як це вплинуло на результат, чому не прислухалися до пропозицій деяких членів команди.

Особливо висловлюємо свою вдячність тренерам:  співробітнику лабораторії  Тетяні Ляхор, волонтерам Дарині Кулінічевій, Єлизаветі Клочко, Поліні Комаровій, Артему Воробйову, Миколі Зубку, робота яких сприяла психологічній адаптації першокурсників до умов навчання у ВНЗ шляхом підвищення компетентності в спілкуванні з однокурсниками, корекції та розвитку системи міжособистісних стосунків особистості через виявлення особистих установок, уточнення уявлень про себе як індивідуальності, розуміння та прийняття себе та інших.

Висловлюємо впевненість у збереженні сформованих дружніх відносин, які можливо пронесуться через багато років!

Ганна Алєксєєва,
к.пед.н., доцент кафедри комп'ютерні технології в управлінні та навчанні і інформатики БДПУ
На фото: першокурсники факультету фізико-математичної освіти, комп’ютерних технологій та трудового навчання при виконанні вправ: "Прогулянка сліпих", "Лабіринт", "Жолоби", "Горизонтальна павутина", "Хмарочоси", "Китайські палички", "Крок за кроком", "Офіціант", "На довіру", спрямованих на зміцнення розуміння та довіри між одногрупниками, посилення їхньої командної ефективності.
Світлини автора


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print