Як підвищити прозорість міст

11-12 вересня ц.р. студентка спеціальності «Соціальна робота» Наталя Рибнікова відвідала у м. Запоріжжя семінар «Як підвищити прозорість міст». Захід відбувся в межах проекту «Розбудова прозорості в містах України», який втілюється за підтримки Фонду демократії ООН (UNDEF).

В червні 2017 року ТІ Україна спільно з Інститутом Політичної Освіти презентували рейтинг прозорості 100 міст, який можна подивитися за ссилкою transparentcities.in.ua. Були виміряні 13 сфер відповідальності міської влади, а саме – інформація про роботу органів місцевої влади, доступ та участь, закупівлі, дані про житлову політику, бюджетування та контракти, гранти, виділення фінансів, соціальні послуги, кадрові питання, професійну етику та конфлікт інтересів, відомості про землекористування та будівельну політику, комунальні підприємства, комунальне майно, а також освіту. Лише шість міст перетнули позначку в 50 балів.

На проведеному семінарі експерти ТІ Україна, фахівці, зокрема й іноземні, поділилися досвідом, висвітлили такі питання, як: прозора кадрова політика та подолання конфлікту інтересів; вплив нового антикорупційного законодавства на роботу службовців; шляхи досягнення прозорості в сфері соціальних послуг та житлової політики; механізми забезпечення ефективної роботи комунальних підприємств, в контексті прозорості та зрозумілості для громади; гендерна нерівність, бюджет участі. Також були представлені найкращі практики в бюджетному процесі, особливо словацький досвід роботи з корупцією в муніципалітетах.

JxqfIprzYJ0 Qi0SzsTVTiQ yh2i6osd54A

 

Наталя Рибнікова,
студентка 203 групи
спеціальності «Соціальна робота»
факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print