Як розвивати психологічну стійкість і де знаходити ресурси?

Життєдіяльність людини в сучасному суспільстві, в умовах постійних змін і суспільних потрясінь, пов’язана з необхідністю подолання складних життєвих ситуацій, що вимагає підвищення психологічного адаптаційного потенціалу, розвитку і правильного використання внутрішніх ресурсів. Тому особливої актуальності набуває питання опанування майбутніми фахівцями ефективних стратегій і способів подолання ситуацій, які суб’єктивно сприймаються як стресові ситуації.

У рамках Тижня психології для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти першого курсу спеціальностей 012 Дошкільна освіта, 016 Спеціальна освіта та 231 Соціальна робота викладачки кафедри прикладної психології та логопедії Наталя ЦИБУЛЯК та Ганна СИЗКО провели низку заходів.

28 квітня відбувся вебінар «Психологічна стікійсть у нестійкому світі». Під час зустрічі спільно дискутували з приводу того, чи є психологічна стійкість (стресостійкість) однією з soft skills та як ця навичка може допомогти сучасному фахівцю справлятися з труднощами, рости і розвиватися. Під час зустрічі студенти мали можливість дізнатися більше про реакцію нашого тіла на стрес із погляду нейробіології. Родзинкою вебінару стали прості, але дуже ефективні практики “перехоплення” контролю над стресом.

Доповненням роботи  став онлайн майстер-клас «Створення моєї ресурсної казки», який відбувся 30 квітня. Кожен з учасників завдяки казці розробив свій особистий ритуал подолання стресової ситуації.

Сподіваємося, що такі неформальні зустрічі та практичні поради не тільки стануть у пригоді під час професійної діяльності, а й допоможуть студентам самостійно долати складну ситуацію, впоратися з труднощами, запобігти емоційним порушенням, використовуючи власні психологічні резерви. Адже, уміння справлятися зі складними ситуаціями, застосовуючи власні психологічні ресурси, – запорука збереження психологічного здоров’я й ефективного виходу зі складних життєвих ситуацій із мінімальними емоційними та іншими втратами.

За матеріалами кафедри прикладної психології та логопедії


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print