Як студенту не потонути в морі інформації

В лютому-березні відбулася реалізація проекту з навчання медіаграмотності студентів Бердянського державного педагогічного університету. 45 студентів денної та заочної форм навчання різних факультетів взяли участь в циклі тренінгів «Не потони в морі інформації!», які проводили кандидат економічних наук, доцент Тетяна Несторенко та кандидат психологічних наук, доцент Ольга Фролова.

Робота в рамках тренінгів була спрямована на формування навичок критичного мислення. Проаналізувавши приклади маніпуляцій та пропагандистських меседжів у медіа, учасники заглибилися в складні, але надзвичайно цікаві технології осмислення та критичного сприйняття інформації.

Студенти в ігровій формі вдосконалили набуті знання. Практичні вправи, ігрові форми знайомства з технологіями впливу ЗМІ, плідний обмін тренерським досвідом перемежовувалися з теоретичним навчанням, палкими та цікавими дискусіями, через які народжувалася істина медіаграмотності.

У ході невимушеного спілкування та обміну думками студенти мали можливість не тільки розібратися у тому, що таке інформація, пропаганда, фейки та чим вони між собою відрізняються, але й познайомитися з основними інструментами аналізу будь-якого повідомлення масмедіа. Результати виконання завдання «Моє медіаполе» показала, що більшість учасників тренінгу знаходиться в потоці різнопланової інформації понад 10 годин на добу (переважно в інтернеті). Це змусило студентів замислитись, чи завжди вони ефективно використовують свій час.

Учасники тренінгів визначили, що медіа не відображають об’єктивну реальність, а лише презентують її. Тому при аналізі будь-якого інформаційного повідомлення медіа необхідно для себе відповісти на питання: хто подає інформацію, яку саме інформацію представляє, як подає інформацію та для чого ця інформація представляється?

Знайомство та опанування різними інструментами аналізу інформації дає студентам можливість критично ставитися до різних повідомлень та приймати рішення не емоційно, а раціонально.

Реалізація даного проекту стала можливою завдяки сприянню керівництва університету в організації та проведенні тренінгів та фінансової підтримки Democracy Reporting International gGmbH (Німеччина).

1 (1) 2 (1)

5 (1)

Тетяна Несторенко,
Анна Волканова
Фото Тетяни Несторенко

 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print