Ясного неба, чистої води та ніякої біди…

Сьогодні, 14-го жовтня, в головній актовій залі БДПУ лунали привітання, звучав гімн, виконувалися пісні та грали музики, адже відзначали ми День українського козацтва. На жаль, не було того повноцінного відчуття барвистої святковості, адже країна страждає, а з нею і її народ, а слово «свято» хочеться брати в лапки.

Незмінна ведуча Анастасія Котельникова привітала присутніх і представила наших сьогоднішніх гостей: Ігоря Зубрицького – секретаря координаційної ради козацьких організацій, Сергія Шарая – депутата Бердянської міської ради, а також отаманів, представників патріотичних козацьких організацій.

З вітальним словом до глядачів звернувся Ігор Богданов – проректор з наукової роботи БДПУ, доктор педагогічних наук, професор. Його патріотична промова, надихала й змушувала відчувати гордість за свій народ, бо ж йшлося про надзвичайно важливу культурно-історичну роль козацтва не тільки для України, а й для світу взагалі. Ігор Тимофійович також із неприхованою радістю оголосив свіжу й надзвичайно приємну новину – згідно з Указом президента України Петра Порошенка №806 від 14.10.2014 відтепер кожного року 14 жовтня святкуватиметься День захисника України!

Ніколи не треба забувати, що наш моральний обов’язок – берегти пам’ять незліченних жертв, принесених українським народом за волю та незалежність України. З метою вшанування героїзму тих, хто загинув у боротьбі за свободу, цілісність та єдність нашої держави було оголошено хвилину мовчання…

З вітальним словом до публіки звернувся Ігор Зубрицький, який щиро привітав всіх із святом, а також представив присутніх на заході керівників різних козацьких організацій міста. І не випадково до нас у гості сьогодні завітав Ігор Мацько – керівник Бердянського відокремленого підрозділу організації «Всеукраїнське реєстрове козацтво», який щиро, по-українськи, побажав нам всім ясного неба, чистої води та ніякої біди, а також розповів про свою новостворену організацію та про те, якою сильною є наразі потреба в суспільній єдності народу, як важливо бути справжнім патріотом своєї країни і ні в якому разі не цуратися своєї мови та козацького походження.

Підкреслив його слова й представник цієї козацької організації, викладач факультету комп’ютерних та енергозберігаючих технологій, кандидат технічних наук, радник гетьмана Олександр Сосницький, який вдало зробив акцент на тому, що необхідно підтримувати мир в нашій країні і якою важливою є Україна зі своєю неймовірно багатою культурною спадщиною для всього світу.

Прикрашали своїми виступами сьогоднішнє свято ансамбль народної пісні Інституту філології та соціальних комунікацій «Золотий гомін» (керівник – Олена Бузова), народний фольклорний ансамбль Хуртовина (керівник – Інна Пащенко) та народний ансамбль народного танцю «Калина» (керівник – Руслан Павленко).

Олександр Степаненко,
журналіст «Університетського Слова»

Фото Олександра Лазукіна


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print