Їдь, аби змінитися

  Саме таке гасло червоною ниткою проходило крізь увесь проект «GoXchange», в якому брала участь Наталя Рибнікова, здобувачка першого (бакалаврського) рівня вищої освіти зі спеціальності 231 Соціальна робота.
З 27 жовтня по 3 листопада активна молодь з усієї України зібралася у місті Херсон для навчання та створення проектів у рамках молодіжного обміну, який відбувся за підтримки Міністерства молоді та спорту України, громадської організації «Глобал Офіс» за фінансової підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC).

«GOxChange» – національні обміни молоддю з метою формування відповідального лідерства, підвищення рівня громадської активності, міжрегіональної взаємодії та мобільності молоді. Під час програми учасники та учасниці обмінювалися досвідом, досліджували місто, навчалися один в одного і зустрічалися з видатними громадськими та культурними діячами, а також розробляли корисні проекти.

Програма молодіжного обміну мала насичений розклад, який передбачав візити до громадських організацій міста, екскурсії, прослуховування лекцій відомих журналістів, істориків, політологів, екологів та соціальних підприємців м. Херсон. Учасникам проекту випала можливість побачити Херсонську обласну універсальну наукову бібліотеку імені Олеся Гончара, яка має професійно обладнані інклюзивні класи, 3д принтер, 1 000 000 книжок і унікальні рідкісні видання українською, російською та іноземними мовами, видані до 1924 р., а також колекції рукописів, книг з автографами, мініатюрних видань. Студенти побачили Херсонські гори або «місця щасливих людей», де був знятий однойменний кліп Кузьми Скрябіна. Наприкінці проекту учасники й учасниці познайомилися з Головою обласної державної адміністрації Херсонської області Юрієм Гусєвим та дізналися, що таке індекс щастя.

Фінальним результатом проектом була розробка проекту на одну із запропонованих тем за методом «дизайн-мислення». Наталя, здобувачка зі спеціальності 231 «Соціальна робота», обрала сферу освіти і разом з командою захищала створений проект під назвою «Включайся», що мав на меті створення кімнати можливостей для студентів в їхніх університетах.
Проект об’єднав молодь із різних куточків України, представників профільних інституцій та партнерських організацій. Сподіваємося, що змінимо спільними зусиллями світ на краще.

Наталя Рибнікова,
здобувачка першого (бакалаврського) рівня ВО
зі спеціальності 231 Соціальна робота
факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти

Світлини з архіву автора

 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print