Ювілей. Конференція. Презентація…

Сьогодні, 22 вересня, в актовій залі головного корпусу БДПУ урочисто відкрилася Міжнародна наукова конференція «МІЛЬЙОН ІСТОРІЙ: ПОЕТИКА ПРИГОД У ЛІТЕРАТУРІ ТА МЕДІА», яка триватиме два дні. Її проводить факультет філології та соціальних комунікацій БДПУ (в. о. декана – професор Ірина Глазкова), вона присвячена 80-річчю факультету. З ініціативою провести науковий захід виступили кафедра української літератури та компаративістики і кафедра зарубіжної літератури та теорії літератури БДПУ. Співорганізаторами конференції стали навчальні та наукові установи: Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України, Гомельський державний університет імені Франциска Скорини (Білорусь), Шуменський університет «Єпископ Костянтин Преславський» (Болгарія).

DSCN1983

Конференцію відкрила професор БДПУ Софія Філоненко. Учасників конференції вітали: перший проректор БДПУ, професор Ольга Гуренко, в. о. декана факультету філології та соціальних комунікацій, професор Ірина Глазкова, професор БДПУ, координатор міжнародної діяльності Ігор Лиман та інші.

DSCN1985 DSCN1996 DSCN1989 DSCN1991

На конференції працюватимуть вісім секцій, присвячених теорії та історії пригодницької літератури, її сюжетам і жанрам, формулам і героям, національним варіантам авантюрного роману, трилера, детектива, мелодрами, відображенню пригодницьких жанрів у різних медіа, їхній стилістиці та вивченню в школах та університетах.

DSCN1976 DSCN1973

Заявки на участь у конференції подали 182 вчених, які представляють практично всі регіони України: міста Київ, Харків, Львів, Дніпро, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Миколаїв, Тернопіль, Кропивницький, Херсон, Кременець, Ніжин, Старобільськ, Слов’янськ, Черкаси, Маріуполь, Мелітополь та ін.

Близько 80 учасників представили стендові доповіді. Зокрема, це філологи й педагоги з Гомеля і Мозиря (Білорусь), Шумена і Софії (Болгарія), Москви (РФ), Лондона (Великобританія). У конференції братимуть участь відомі вчені – професори Олена Романенко (Київ), Олександр Борзенко (Харків), Юрій Пелешенко (Київ), Тетяна Гребенюк (Запоріжжя) та інші.

 Сьогодні о 13-ій годині в аудиторії 5б-202, а завтра об 11-ій годині в конференц-залі 1 корпусу студенти та учасники конференції зустрінуться з відомою авторкою історичних романів, українською письменницею Іриною Даневською (видавництво «Темпора»), яка презентуватиме новий роман «Німецький принц Богуслав Радзивіл».

Під час конференції сьогодні о 16.30 на сцені головної університетської актової зали  відбудеться урочистий концерт до 80-річного ювілею факультету філології та соціальних комунікацій та до 5-річчя Народного ансамблю народної пісні «Золотий гомін» (художній керівник – Олена Бузова).

Для учасників конференції університетські бібліотекарі підготували цікаві тематичні книжкові виставки.  

«Університетське Слово»
(за матеріалами професора БДПУ Софії Філоненко)
Світлини редакції

 


Поділитися:

  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Blogger
  • Мой Мир
  • Одноклассники
  • Print
  • RSS
comments powered by HyperComments

Система OrphusЯкщо Ви знайшли помилку на сайті, просимо повідомити про це адміністратору. Виділіть текст з помилкою та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter. Дякуємо!