Ювілейне Слово

Учора, 13 травня, о 12 годині, в конференц-залі головного корпусу БДПУ, відбувся урочистий захід, приурочений ювілейному, 100-ому випуску газети БДПУ «Університетське Слово».

4 2

П’ять років тому студенти та викладачі отримали в руки перший, такий довгоочікуваний номер власної газети «Університетське Слово». А саме 13 травня – ще  сотий випуск. Нагадаємо, що у вересні 2012 року ми стали свідками народження сайту газети.

Головного редактора «Університетського Слова» Степана Гериліва першими привітали в. о. ректора університету, професор Вікторія Зарва та голова профспілкового комітету, депутат міської рали Віталій Лола. «Ця людина настільки талановита та обдарована, що він може віднайти себе в будь-якій галузі, наприклад, створення Благодійної Скрині «ДоброДій». Дай Вам Боже здоров’я та подальших творчих успіхів!» –  зокрема, мовила Вікторія Анатоліївна.

3

На сьогоднішній день, окрім ста газетних випусків, ми маємо майже 2 тисячі університетських новин, з якими встигли ознайомитися більше 150 тисяч відвідувачів! Оскільки університет тісно співпрацює з міськвиконкомом, є організатором і бере участь у багатьох міських заходах, то і ці події також висвітлюються в нашій газеті. Це і акції «Зробимо Україну чистою», «Від серця до серця», «Всесвітній день здоров’я», «Пасхальний кошик для солдата» та інші.

Привітати нас із ювілейним випуском газети прийшли наші друзі. Слово було надано: заступнику міського голови – Юлії Дойновій, з якою присутніми в залі були головний спеціаліст відділу організаційної роботи та внутрішньої політики міськвиконкому, секретар координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання та формування здорового способу життя громадян міста Бердянська Ігор Зубрицький та начальник прес-служби міської ради та виконкому Ірина Єгорова.

Тісно співпрацює наша газета з місцевими засобами інформації. Це і газети «Південна зоря», «Бердянские ведомости», «Индустриальное Запорожье», ТВ «Бердянськ» і ТБ «Юг». Слово для привітання було надано заступнику редактора газети «Південна зоря» Олександру Старикову, котрий запросив всіх бажаючих студентів до співпраці. Як відомо, кожне свято демонструється на місцевому телебаченні. Завдяки спільній праці, студенти проходять практику на ТБ. Наступне привітання було від директора КП «Бердянська міська телекомпанія» ТБ «Бердянськ» Бердянської міської ради Вікторії Горбатко, котра з посмішкою сказала : «Найважче писати легко. А в Степана Миколайовича є таких хист – писати легко, наче пісня ллється. Про жінок кажуть – перлина журналістики, а про Степана Миколайовича можна сміливо сказати – діамант. Бажаємо Вам творчих успіхів, натхнення і щоб не було кінця ювілеям».

До привітань приєдналася відома бердянська журналістка, творча праця якої впродовж п’яти років тісно пов’язана із «Університетським Словом» та його редактором – Валентина Прядченко : «Говорять, якщо зірки запалюються, отже, це комусь потрібно. Степан Миколайович – людина з гумором, завжди говорить українською, привітний та усміхнений. Студентам дуже пощастило, що тут є справжня газета за всіма ознаками. Хотілось би побажати, щоб у вашій газеті матеріали про АТО були в минулому часі. Всього найкращого та успіхів!»

Аудиторія прихильників «Університетського Сова» не обмежується студентами та викладачами БДПУ, а й всієї України, а також Америки, Німеччини, Польщі, Болгарії, Греції, Мексики, Росії та інших. За всім цим стоїть наш Степан Герилів – член Національної Спілки Журналістів України, редактор «Університетського Слова» та його молода студентська команда.

6

Слово було надано завідувачу кафедри соціальних комунікацій Анастасії Носко та кандидату філологічних наук Тетяні Нікішиній. «Після стількох приємних слів важко бути оригінальним. Талановита людина, талановита в усьому. Степан Миколайович – людина-магніт, котрий притягує до себе людей, організовує їх. Ця газета для кожного з нас і про кожного з нас. Бажаємо подальших творчих успіхів!» Наступним у залі пролунало привітання студентів 26 групи спеціальності «Журналістика», котрі вітали головного редактора університетської газети у віршованій формі, а Сергій Біленький до уваги присутніх продекламував свого власного вірша.

5

Про роботу виховного відділу на сторінках «Університетського Слова» розповіла кандидат педагогічних наук, доцент, провідний фахівець з виховної роботи БДПУ Анетта Омельченко: «Більш як половина всіх подій, що висвітлюються в газеті, це події, пов’язані з роботою студентського та спортивного клубів, студентського самоврядування і усіх заходів, які проводить виховний відділ університету. По-перше, редактор газети завжди дає точні назви заходам : «Будьмо здоровими та життєрадісними» (Всесвітній день здоров’я), «Тепло сердець небайдужих» («Від серця до серця»), «Геній тендітної незламності» (до 145-річчя Лесі Українки) та інші. Завжди в газеті висвітлюються традиційні заходи : конкурс Міс університету, концерт до 8 Березня, Дзвони Чорнобиля, День Європи, посвята в першокурсники, День Вчителя, День Соборності України, День Збройних сил України, тижні професійних свят та інші. Наш Степан Герилів також організував в університеті Благодійну Скриню «ДоброДій», на рахунку якої чимало добрих справ як у місті, так і в університеті (це – інвалідні коляски, ходунки, розмовні годинники, слухові апарати, фінансова допомога до свят, одяг тощо). Також на сторінках газети висвітлюється робота волонтерської групи «Наші Атланти» («Наші Атланти на годині мужності», «Великодня субота – волонтерів робота», «Тепло сердечок небайдужих») та інші.»

Від усього університетського складу студентів виступив голова студентського самоврядування Дмитро Кіосов, який побажав, щоб газета процвітала.

9 7

Слово для привітання було надано координатору з міжнародної діяльності, доктору історичних наук, професору Ігорю Лиману : «”Університетське Слово” – це літопис по днях нашої історії. Будьте й надалі нашим літописцем.»  

10 8

І наостанок слово було надано винуватцеві свята – Степану Гериліву: «Я щасливий не тому, що я журналіст та бачив світ. Я щасливий, що в другій сотні свого життя зірки підштовхнули повернутись із далекого та тривалого зарубіжжя на рідну Україну. Велике дякую моєму племіннику Олегу Барнінцю, Вікторії Зарві та Юлії Мельниковій. Я щасливий, що ви в мене є. Бажаю всім вам миру, злагоди та добра!».

Хотілося б побажати головному редактору «Університетського Слова» Степану Гериліву бути таким же активним, позитивним, життєрадісним та цілеспрямованим, а колективу газети – подальшого процвітання та творчої наснаги!

Юлія Коверга,
студентка-журналістка БДПУ,
кореспондент  «Університетського Слова»
Світлини автора


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print

Система OrphusЯкщо Ви знайшли помилку на сайті, просимо повідомити про це адміністратору. Виділіть текст з помилкою та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter. Дякуємо!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *