Ювілей Бердянського міського грецького товариства «Еллада»

Минулої п`ятниці, 5 квітня, в університетській актовій залі урочисто  відзначали 25-річчя з дня заснування Бердянського міського грецького товариства «Еллада».

У цей весняний час Греція святкує свій День незалежності. Тож символічно, що й свій ювілей греки Бердянська  теж відзначають весною.

За статистичними даними у Бердянську та в Бердянському районі проживає близько 600 греків. У 1994 році згуртувалися греки-активісти міста, які мріяли про те, щоб відродити грецьку діаспору регіону, зберегти і розвинути грецьку культуру, традиції, рідну мову. Першим головою і натхненником створення Бердянського міського грецького товариства була Галина Казачковська (сьогодні – доцент кафедри менеджменту та адміністрування, кандидат економічних наук), яка очолювала товариство протягом 4 років. А з 2000 року грецьке товариство очолює Ірина Нагай (сьогодні – заступник декана з виховної роботи гуманітарно-економічного факультету БДПУ).

Із 2012 року саме наш університет став центром еллінізму у Бердянську. Ректорат і профспілковий комітет підтримують всі починання та пропозиції голови грецького товариства, а також сприяють їх реалізації. Студенти з задоволенням вивчають традиції греків, а народний ансамбль народної пісні «Золотий гомін» (керівник – Олена Бузова) та інструментальний ансамбль «Барвисті музики» (керівник – Павло Косенко) неодноразово представляли культуру греків Призов’я на численних регіональних, всеукраїнських та міжнародних фестивалях і ставали їх призерами.

Із ювілеєм греків університету та міста вітали: перший проректор БДПУ, професор, Ольга  Гуренко; депутат Бердянської міської ради, знаний в місті мореплавець, шанувальник Греції та її культури Володимир Безверхий; голова Федерації грецьких товариств України Олександра Проценко-Пічатжі; начальник відділу організаційної роботи міськвиконкому Світлана Ісаєвська; Лариса Савченко – голова болгарського товариства «Родолюбіе», Олександр Дроздов – голова єврейської громади «Тхія», Оганес Авдалян – голова спілки вірмен Бердянська, голова «Бердянського центру німецької культури «Фройндшафт» Наталія Бай  та голова Італійського культурного Центру „Емілі” Олена Однолько…

Бердянське міське грецьке товариство «Еллада» знане не тільки в місті, але й в регіоні, завдяки участі в міських, регіональних та всеукраїнських фольклорних фестивалях і святах, Всеукраїнських Олімпіадах з грецького мистецтва і культури в Маріуполі. Протягом 7 років грецьку культуру представляє народний ансамбль народної пісні «Золотий гомін», народний інструментальний ансамбль «Барвисті музики», хореографічний ансамбль «Меотида». Звучали грецькі мелодії, пісні, а запальний «Сіртакі» гості свята  бачили у виконанні  студентів гуманітарно-економічного факультету, які натхненно долучаються до грецьких традицій.

… Розділити свято приїхав грецький фольклорний ансамбль «Охтрас» з селища Нікольського під керівництвом випускника БДПУ Богдана Самка, який разом із багатьма гостями цього дня щиро й тепло розділили ювілейну радість бердянського міського грецького товариства «Еллада».

 

«Університетське Слово»

Світлини Ярослави Сокол
(Студклуб)

 

 

 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print