Ювілейні віншування

Днями відзначила свій ювілей Алла Михайлівна Богуш, доктор педагогічних наук, професор, академік, заслужений діяч науки і техніки України, провідний учений у галузі дошкільної освіти України. Створена А. М. Богуш наукова школа відкрила новий етап у розвитку української дошкільної лінгводидактики – етап систематичних експерементальних досліджень, що здійснюються вже понад 25 років за такими напрямами: історичний аспект становлення й розвитку вітчизняної дошкільної лінгводидактики; методика розвитку мовлення і навчання дітей рідної мови; методика навчання дітей української мови в російськомовних дошкільних закладах; підготовка студентів дошкільних факультетів до навчання дітей української мови тощо.

Алла Михайлівна виплекала цілу плеяду наукових однодумців, які всіляко примножують ідеї свого вчителя, пристрасно і самовіддано сприяють розвитку дошкільної освіти. До наукової школи професора Богуш А. М. належать 18 докторів і 60 кандидатів педагогічних наук! Серед цієї наукової спільноти – декан факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти Бердянського державного педагогічного університету, доктор педагогічних наук, професор Лариса Іванівна Казанцева!

Під керівництвом академіка А. М. Богуш Лариса Іванівна двічі захищала дисертації: у 1994 р. – на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук за темою «Українська народна казка як засіб формування зв’язного монологічного мовлення в дітей дошкільного віку», а в 2014 р. – на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук за темою «Теоретичні і методичні засади навчання дітей старшого дошкільного віку української мови в полікультурному просторі».

У святковий день зі всієї України зібралися науковці різних поколінь, об’єднаних вдячностю людині, яка є для них науковою мамою, Вчителем. З привітаннями і побажаннями міцного здоров’я, неодмінного втілення всіх творчих і наукових задумів, довгої плідної праці, здійснення мрій і великого красивого жіночого щастя до ювілярки звернулася професор, декан ФДССО Лариса Іванівна Казанцева.

Тепла зустріч з однодумцями подарувала приємні емоції!

Юлія Семеняко
ст. викладач кафедри дошкільної освіти, к.п.н.
світлини з архіву кафедри

 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print