З ювілеєм вас, наш науковий метре!

Сьогодні, 7 лютого, відзначає 80-річний ювілей талановитий вчений і педагог Володимир Пилипович Котляр – кандидат педагогічних наук, професор Бердянського державного педагогічного університету.

60 років свого життя віддав Володимир Пилипович освітянській ниві. Після закінчення у 1960 році факультету підготовки вчителів початкових класів Глухівського педагогічного інституту, як кращий випускник, він був направлений на роботу до Запорізького державного педагогічного інституту.

Становлення Володимира Пилиповича, як науковця, відбулося у НДІ дошкільного виховання АПН СРСР (м. Москва), де він успішно захистив кандидатську дисертацію на тему “Формування чуття ритму в образотворчій діяльності дітей дошкільного віку”. Спілкування з корифеями дошкільної психології та педагогіки О. В.  Запорожцем, Л. А. Венгером, О. М. Леонтьєвим, В. В. Давидовим, Т. С. Комаровою та іншими остаточно сформувало коло його наукових інтересів.

Працюючи у Запорізькому державному педагогічному інституті, а з 1985 року в Бердянському державному педагогічному університеті, він майже 25 років обіймав посаду завідуючого кафедри дошкільної педагогіки та 12 років  керував кафедрою соціальної педагогіки. Володимир Пилипович став одним із тих, хто стояв біля витоків створення сучасних методик навчання та виховання дітей дошкільного віку, створення системи професійної підготовки кадрів для дошкільної освіти та соціальної педагогіки.

Вагомими є наукові здобутки Володимира Пилиповича Котляра. Опубліковано понад 120 праць як в Україні, так і за її межами (Росія, Італія, Німеччина та ін.) Він є автором монографій, навчальних та методичних посібників, наукових статей серед яких відомими є “Генезис сенсорних способностей”, “Изобразительная деятельность дошкольников”, “Основи образотворчого мистецтва і методика художнього виховання дітей”. Особливе місце в науковому доробку Володимира Пилиповича посідають публікації з навчання дітей дошкільного віку малювання. Читачі науково-методичного журналу МОН України “Дошкільне виховання” пам’ятають серію статей, у яких висвітлювалась авторська методика для різних вікових груп закладів дошкільної освіти.

Під керівництвом професора Котляра захищено 3 кандидатські дисертації. Він продовжує плідну роботу по підготовці молодих науковців.

За наукові досягнення, професійну майстерність Володимир Пилипович Котляр був відзначений авторитетними урядовими нагородами, серед яких знак «Відмінник народної освіти» (1980 р.) – за відмінне виконання Закону про загальне обов’язкове навчання дітей і здійснення загальної середньої освіти; медаль «Ветеран праці» (1985 р.) – за багаторічну сумлінну працю;  знак «За наукові досягнення» (2006 р.) – за вагомий внесок у розвиток української науки; медаль «За вагомий внесок у розвиток міста Бердянськ» (2013 р.); грамота Кабінету Міністрів України (2014 р.). Видатною подією 2015 року стало святкування Всеукраїнського дня дошкільника, на якому Володимир Пилипович був нагороджений знаком «За відданість професії» від Української асоціації дошкільників.

Особистість Володимира Пилиповича Котляра – це не лише високий професіоналізм, вражаюча ерудиція і компетентність, це ще й простота у спілкуванні, доброзичливість, щирість та інші чудові людські якості.

Професор Володимир Котляр – авторитетний учений, талановитий педагог, людина неспокійної вдачі. 80 років для вченого – це вік долання нових вершин в ім’я розквіту освіти в Україні.

Колектив викладачів, співробітників та студентів факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти щиро вітає професора Володимира Пилиповича Котляра зі славним ювілеєм, бажаючи  йому доброго здоров’я, благополуччя, подальших успіхів, талановитих учнів і послідовників і творчої наснаги у Вашій благородній справі. Віримо, що Ваше покликання творити добро, розвивати вітчизняну науку  сприятиме процвітанню нашої держави і Бердянського державного педагогічного університету. Хай мудрість та мир завжди супроводжують Ваше життя, а щастя та любов ніколи не залишають Вашу родину!

4 5 1

2 3

З повагою,
педагогічний колектив

факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти БДПУ

Світлини з архіву факультету


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print