«Коронація слова – 2017»

Цього року в Україні в сімнадцятий раз проходив престижний літературний конкурс «Коронація слова», який ініціювало подружжя благодійників – Тетяна і Юрій Логуші. Він націлений на відкриття українських бестселерів і популяризацію національного письменства. За ці роки захід із всеукраїнського став міжнародним, зросла кількість номінацій – романи, сценарії, пісенна лірика, твори для дітей, література нон-фікшн.

Із 2012 року мені пощастило співпрацювати з конкурсом як експертці, а з 2013 року я стала членом журі в номінації «Романи». Цього разу фінальна двадцятка прозаїків вразила розмаїттям тем і жанрів – серед романів були мелодрами, детективи, пригодницькі та історичні романи, фентезі. 1 червня в Національній спілці письменників України відбулося засідання журі, де мені випала честь бути головою. Дебати були напруженими і тривалими – близько 4 годин критики, видавці, кінопродюсери, медійники обговорювали рукописи, міркували вголос про чинники успіху, актуальність окремих текстів, про сприйняття потенційних читачів, про сюжетну і стильову майстерність. Трійку переможців визначили після підрахунку балів, однак імена авторів традиційно тримають у секреті до початку церемонії нагородження.

Урочистя відбулося 15 червня в Київській мерії. На ньому були присутні багато поважних гостей – міністри, народні депутати, представники КМДА, знані підприємці-меценати, науковці, артисти, які пройшли червоною доріжкою до зали засідань. І звісно, захід відвідали герої свята – письменники, яких свого часу відкрила «Коронація слова»: Андрій Кокотюха, Ірен Роздобудько, Галина Вдовиченко, В’ячеслав Васильченко, Тетяна Белімова, Дара Корній, а також молоді автори.

19148947_697478710437920_9182735194221068497_n Рисунок2 Рисунок100

Першу премію отримав романіст із Херсона за історико-пригодницький твір «Останній бій Урус-шайтана». Друга премія – у львів’янки Наталії Матолінець за роман «Гессі» в жанрі фентезі. Третя премія конкурсу дісталася киянці Кірі Малко за альтернативний любовний роман «Нижче». Під час церемонії багато письменників отримали також дипломи лауреатів конкурсу та спеціальні відзнаки від літературних, культурних організацій та від університетів – за найкращий патріотичний твір, за любовний роман, за українське фентезі, за висвітлення мусульманської культури. Нагороджували також «Золотих письменників України», чиї твори виходили і виходять найбільшими накладами – Івана Драча, Галину Вдовиченко, Віктора Міняйла, Тамару Коломієць. «Коронація слова» є справжнім локомотивом популярної української літератури, вона дає шанс кожному письменнику розкрити свій талант і знайти шлях до читацьких сердець.

Софія Філоненко,
доктор філологічних наук, професор  кафедри
зарубіжної літератури та теорії літератури БДПУ

 

 

 

 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print