Замислюючись над вічними цінностями

1 грудня студенти 31, 33 груп під керівництвом викладачів Інституту філології та соціальних комунікацій Ірини Співак та Ольги Харіної відвідали показовий урок в 10-А класі вчителя-методиста вищої категорії, заступника директора з НВР, керівника клубу «Біла лілея» Олени Нюкало.

IMG_2152

Урок літератури О. Нюкало – своєрідний внесок в пошанування пам’яті Івана Франка, адже учні не лише згадували видатну постать Каменяра, а й вивчали та аналізували один із найкращих творів збірки «З вершин і низин» поета – сонет «Сікстинська мадонна», досліджували послідовність творення ліричного образу, особливості жанру, майстерність автора у використанні художніх засобів, вели цікавий діалог з митцем, учителем, однокласниками, гостями.

IMG_2147

Розпочався урок не тільки з привітання, а й з посмішки вчителя, яка наповнила атмосферу класу позитивним настроєм, розпалила вогник зацікавленості до нового матеріалу. Олена Володимирівна своєю наполегливою працею й майстерністю переконала учнів і гостей, що «творчість І. Франка не має ціни», досконало розкривши красу поезії Івана Яковича, її виховну та естетичну роль у житті кожної людини. На уроці учням були запропоновані цікаві завдання, вправи, які вимагали креативного мислення, знання матеріалу з попередніх тем.

 IMG_2144 IMG_2149 

Учитель провела паралель між літературою та іншими видами мистецтва, зокрема з такими, як живопис і музика. Неперевершене поєднання сонета І. Франка «Сікстинська мадонна» з відомим полотном італійського майстра Рафаеля Санті приємно вразило й зацікавило присутніх. Учні 10-А підготували яскраві презентації, присвячені картині Рафаеля Санті, повідомлення, у яких висвітлили цікаві факти з історії створення полотна, продемонстрували 42 картини художника із зображенням жінки з немовлям на руках.

Декламування сонета І. Франка Іллею Чернегою в музичному супроводі справило дивовижне враження на всіх присутніх: деякі радісно посміхалися, були й ті, що проронили сльози захоплення та жалю.

IMG_2150

Здивували й різноманітні літературні переклади сонета, зокрема російською − Анни Ахматової, англійською та навіть французькою – старшокласників, елементи компаративного аналізу, що свідчить про високий рівень знань та можливостей як учителів, так і учнів школи. Олена Володимирівна не забувала й про здоров’я своїх вихованців, постійно акцентуючи увагу на їх поставі.

Завершився урок прекрасним виконанням «Сікстинської мадонни» Ольгою Коробовою – гостею показового уроку, яка поклала сонет на музику й виконала його під акомпанемент фортепіано.

Повчальним для майбутніх учителів словесності був і аналіз та самоаналіз показового уроку.

Майстерність і педагогічний талант О. Нюкало заслуговує на повагу й захоплення. Від імені університету Ольга Харіна висловила подяку Олені Володимирівні, подарувавши їй корисну літературу. Показовий урок мав високий науковий і методичний рівень, став прикладом для майбутнього покоління вчителів, усіх присутніх спонукав замислитися над вічними цінностями, «яким нема ціни».

Юлія Проценко,
студентка 31 гр. ІФСК
Світлини автора


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print