Занурившись у професійне середовище…

Соціально-правовий захист особистості є провідним напрямом у роботі соціального педагога. Однією з дієвих форм професійної підготовки студентів до соціально-правової діяльності є участь у науково-практичних заходах.

beidj12-13 грудня цього року студенти першого та другого курсів Інституту соціально-педагогічної та корекційної освіти спеціальності соціальна педагогіка мали змогу зануритися у професійне середовище, взявши участь у молодіжній конференції «Права молоді в сучасній Україні: проблеми та перспективи». Науково-практичну конференцію було організовано молодіжним клубом “Співдружність” та Центром дитячо-юнацької творчості міського відділу освіти за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні в рамках проекту «Знай свої права».

Метою конференції стало формування активної громадянської позиції у молоді через публічне обговорення проблем, які стосуються самої молоді та її участі в процесі прийняття рішень на місцевому, регіональному та державному рівнях; підвищення інтелектуального рівня бердянської молоді та покращення знань стосовно суспільних, політичних процесів, що відбуваються в громаді, Україні; сприяння позитивній соціалізації молоді через заохочення її до участі в діяльності шкільного, студентського самоврядування.

diplomРобота в межах конференції відбувалась за шістьма сесійними комітетами. Студенти першого курсу Аліна Борідько та Антон Сердюченко виступили у комітеті «Молодь та самоврядування» з доповіддю «Молодіжні ініціативи як засіб формування соціально-правової активності студентської молоді» (науковий керівник: доцент кафедри соціальної педагогіки Катерина Петровська). Марія Отчич, студентка другого курсу, у роботі комітету «Молодь та самореалізація» представила досвід роботи волонтерського загону БДПУ та розкрила проблему професійної самореалізації студентської молоді засобами волонтерської діяльності.

Найкращою у комітеті «Молодь та здоровий спосіб життя» була визнана доповідь студентки 2 курсу Жанни Субботіної «Девіантна поведінка молоді як форма соціальної дезадаптації» (науковий керівник: доцент кафедри соціальної педагогіки Ірина Сизоненко), яка відзначена дипломом. Тема доповіді викликала зацікавленість усіх присутніх і шквал запитань до доповідача. Це підтверджує актуальність проблеми поширення девіацій у молодіжному середовищі і необхідність залучення соціально-правових захисників до превентивної роботи у цьому напрямку.

Ірина Сизоненко,
доцент кафедри соціальної педагогіки

На фото: атрибути участі у заході


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print