Заповідна справа у Степовій зоні

14-16 березня на базі національного природного парку «Меотида» у с. Урзуф (Мангушський р-н, Донецької обл.), проходила всеукраїнська науково-практична конференція «Заповідна справа у Степовій зоні України», присвячена 90-річчю створення Надморських заповідників.

DSC_0011

Основними напрямками роботи конференції були: обговорення питань історії заповідної справи в Степовій зоні, сучасного стану природно-заповідного фонду (далі – ПЗФ), актуальних проблем збереження та створення нових природно-заповідних територій, поширення червонокнижних, регіонально рідкісних видів, а також видів і оселищ Бернської конвенції у степовій зоні України, розвитку Смарагдової мережі у степовій зоні України, наслідків військових дій на Сході України щодо існування та функціонування ПЗФ, перспектив розширення ПЗФ степової зони України та формування екомережі у степовій зоні.

DSC_0059

Ця зустріч була унікальною можливістю для спеціалістів і науковців із різних куточків країни зібратись разом і обговорити актуальні питання розвитку заповідної справи, ознайомитися із сучасним станом охорони та збереженості степових природних комплексів у Причорноморському регіоні та Приазов’ї зокрема, раціонального природокористування і сталого розвитку суспільства, гармонізації відношень людини та природи в ім’я збереження національного природного надбання нашої країни. Слід відмітити, що проходила конференція у затишному та комфортному конференц-залі пансіонату «Урзуф» на березі Азовського моря.

DSC_0123

Із привітальним словом на початку конференції виступили представники Міністерства екології та природних ресурсів України, очільники місцевої та районної влади Мангушського району, керівництво неурядової громадської організації «Ковиловий степ», яка виділила кошти на проведення конференції.

Від імені ректорату Бердянського державного педагогічного університету та ради молодих учених університету з вітальним словом виступив кандидат біологічних наук, доцент кафедри основ здоров’я, фізичної реабілітації та екології, заст. декана з наукової та міжнародної діяльності факультету фізичного виховання, заступник голови Ради молодих учених Віталій Гнатюк, який побажав організаторам, учасникам і гостям конференції плідної роботи, досягнення поставленої мети, цікавих наукових дискусій, діалогів, нових знайомств та творчих здобутків, після чого вручив привітального листа директору НПП «Меотида» Надії Долговій.

На пленарному засіданні було заслухано 15 доповідей щодо історії створення Надморських заповідників та заповідника на Білосарайськй косі, сучасних досліджень степових екосистем, природоохоронної пропаганди збереження степів, проблем збереження іхтіофауни Азовського моря, питань розширення об’єктів ПЗФ півдня України тощо.

Секційні засідання конференції були продовжені наступного дня. Під час їх проведення було заслухано понад 30 наукових доповідей.

DSC_0125

Третій день конференції був присвячений польовим експедиційним виїздам учасників на територію Білосарайської коси та до Маріупольського краєзнавчого музею, де учасники конференції ознайомились з особливостями природи Приазов’я, станом музейної справи у Маріуполі та історією досліджень Приазовського регіону.

За матеріалами доповідей конференції були видані дві гарні кольорові збірки, до яких увійшли 121 стаття вчених з 12 вишів України, 18 об’єктів ПЗФ та 17 статей науковців НДІ України. У цих статтях узагальнено величезний масив даних досліджень науковців. Учасники конференції отримали кольорові буклети з інформацією про біорізноманіття трьох приморських національних природних парків – «Меотиди», «Приазовського» та «Джарилгацького» (останній охороняє приморські території Чорного моря на Херсонщині).

Ми переконані, що такі зустрічі, а також професіоналізм, знання, досвід і високі людські якості наших науковців-дослідників, потужний науковий, освітній та технологічний потенціал країни дають усі можливості ефективно розвивати систему охорони еталонних природних територій країни та вивести українську природоохоронну діяльність на найвищий європейський рівень.

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами В. Гнатюка (БДПУ) та
В. Коломійчука (Ботанічний сад ім. акад. О. В. Фоміна
КНУ ім. Тараса Шевченка)

 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print