Запрошуємо на міжнародну наукову конференцію

«У ТРИДЕВ’ЯТОМУ ЦАРСТВІ»:
ФЕНОМЕН КАЗКИ В ЛІТЕРАТУРІ, ФОЛЬКЛОРІ І МЕДІА»

Конференція проводитиметься 25-26 вересня 2014 року Інститутом філології та соціальних комунікацій Бердянського державного педагогічного університету (директор – доцент Алла Михайлівна Сердюк). З ініціативою провести науковий захід виступили дві кафедри: кафедра української літератури та компаративістики і кафедра зарубіжної літератури та теорії літератури БДПУ. Співорганізаторами конференції стали навчальні та наукові установи:

 • Інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка
 • Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України Національної академії наук України
 • Шуменський університет ім. Єпископа Костянтина Преславського (Болгарія)
 • Заслужений Автономний університет міста Пуебло (Мексика)
 • Горійський університет (Грузія)
 • Прешовський університет (Словаччина)

2На конференції працюватимуть сім секцій. Вони присвячені жанру казці у фольклорі й літературі, казковим мотивам, формулам, сюжетам, персонажам у зарубіжній та українській літературі, жанрам масової літератури як «казкам для дорослих», ідеологічним питанням у жанрі казки, зокрема в радянському письменстві, а також зв’язкам казки із сучасною медіакультурою. Окремо працюватимуть секції мовознавців і методистів, які розглядатимуть казку в лінгвостилістичному аспекті та проблему її вивчення у загальноосвітній і вищій школі. Отже, конференція має міждисциплінарний характер, жанр казки буде висвітлено різнобічно й комплексно.

Заявки на участь у конференції подали більше 150 учених, які представляють практично всі регіони України: міста Київ, Харків, Львів, Дніпропетровськ, Донецьк, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Луганськ, Кам’янець-Подільський, Миколаїв, Слов’янськ, Тернопіль, Луцьк, Переяслав-Хмельницький, Житомир, Херсон та ін.

На жаль, більшість учених, у тому числі й зарубіжних, братимуть участь у конференції дистанційно через напружену ситуацію в регіоні. Тому близько 80 учасників представили стендові доповіді. Зокрема, це філологи й педагоги з Кракова (Польща), Гомеля (Білорусь), Благоєвграда (Болгарія), Пуебло (Мексика), Тбілісі (Грузія). Збірник тез доповідей розміщено на сайті БДПУ.

У конференції братимуть участь відомі вчені – професори Ярослав Козачок (проректор Національного авіаційного університету), Олександр Глотов (Острозька академія), Ірина Павленко (Запорізький національний університет), Олександр Борзенко (Харківський національний університет) та інші.

Урочисте відкриття відбудеться в четвер,
25 вересня, об 11.00, в актовій залі першого корпусу БДПУ.

1У п’ятницю, 26 вересня, об 11.00, учасники конференції та студенти зустрінуться з українською письменницею Тетяною Белімовою, переможницею Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова-2014». Два її романи: «Київ.ua» та «Вільний світ» – видані «Клубом сімейного дозвілля» (Харків) і презентовані на сьогорічному Форумі видавців у Львові.

Контакти:

 • директор Інституту філології БДПУ
  Сердюк Алла Михайлівна,
 • заступник директора з наукової роботи
  Журавльова Світлана Сергіївна – 7-09-29, 7-07-53,
 • член оргкомітету
  Софія Олегівна Філоненко – 7-07-53, 8(097)517-19-23.

Поділитися:

 • Facebook
 • Twitter
 • LiveJournal
 • Print