Заслужений авторитет і повага

У 2015 році 50-річний ювілей святкує кафедра музичного виховання Інституту психолого-педагогічної освіти та мистецтв БДПУ. У далекому 1965 році від кафедри педагогіки і методики початкового навчання факультету підготовки вчителів початкових класів було виокремлено кафедру музики та співів (пізніше – мистецьких дисциплін та методик їх навчання, а нині – музичного виховання), що було зумовлено нагальною потребою в спеціалістах, підготовлених для організації музичної діяльності в сучасних навчальних закладах освіти.

Сьогодні кафедра музичного виховання є не тільки культурно-освітнім, а й науковим центром Північного Приазов’я, який  гарантує високу фахову підготовку, незабутні студентські роки. Метою діяльності кафедри є підготовка вчителів музичного мистецтва, етики та естетики, художньої культури, викладачів ВНЗ різних рівнів акредитації за освітньо-кваліфікаційними рівнями бакалавр, спеціаліст та магістр – висококваліфікованих фахівців, педагогів-музикантів з галузі знань 0202 Мистецтво.

З 2010 року кафедру очолює кандидат педагогічних наук, доцент Ірина Дубінець. Під її керівництвом кафедра веде активну наукову та методичну роботу. За останні 5 років співробітниками кафедри захищено 6 кандидатських дисертацій, видано 8 монографій, 5 з яких одноосібні; 12 навчально-методичних посібників, 4 – з грифом Міністерства освіти і науки України;   збірники навчальних програм професійно-орієнтованих дисциплін, тестових завдань. Щорічно проводяться науково-практичні конференції, методичні семінари, майстер-класи для вчителів музичного мистецтва та художньої культури ЗОШ міста Бердянська та Бердянського району, Регіональний конкурс обдарованої молоді у галузі вокального та інструментального мистецтва «Азовський зорепад», літературно-музичні вітальні, тижні музики.

За довгі роки своєї праці фахівці кафедри внесли вагомий теоретичний і практичний внесок у систему вітчизняної мистецької освіти. Дослідження кафедри вже кілька років поспіль проводяться спільно з відділом змісту та організації педагогічної освіти Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України, що сприяє розширенню науково-дослідної, видавничої діяльності; обміну досвідом професійної підготовки майбутніх вчителів мистецьких дисциплін; підвищенню рівня їхньої педагогічної майстерності та удосконаленню професійних якостей. За цей час на базі кафедри проведено міжнародну та всеукраїнську конференції, видано 3 колективні монографії, проведено майстер-класи, представлені провідними науковцями України та Росії.

У 2015 році одразу два викладачі кафедри отримали медаль «За вагомий внесок у розвиток міста Бердянська» (Дубінець І.В., Омельченко А.І.); нагороджені нагрудним знаком «Відмінник освіти України» (Бузова О.Д.), Подякою Міністерства освіти і науки України (Омельченко А.І., Бурназова В.В.). Завдяки висококваліфікованому колективу викладачів кафедра здобула заслужений авторитет і повагу серед колег у багатьох навчальних закладах України і далеко за її межами.

Викладачі кафедри постійно готують студентів до участі в олімпіадах з мистецької освіти, конференціях різного рівня, Днях науки. Про рівень студентської творчості та якості їх підготовки викладачами кафедри свідчать отримані дипломи, нагороди, публікації кращих виступів студентів у збірниках матеріалів конференцій. Тільки у 2015 році студентка Мазалова Л. нагороджена дипломом лауреата Міжнародного полікультурного фестивалю-конкурсу «Переяславський диво грай – 2015» (керівник – О.В. Матвєєва); студентка Отришко О. – дипломом лауреата ІІ ступеня VІ Міжнародного фестивалю вокального естрадного мистецтва «Медовий край» в номінації «Народний спів» (керівник – І.М. Пащенко); студентка Щедріна О. –дипломом лауреата І ступеня Х Міжнародного фестивалю-конкурсу мистецтв «Зірки пекторалі», інструментальний ансамбль «Барвисті музики» – дипломом лауреата ІІ ступеня Х Міжнародного фестивалю-конкурсу мистецтв «Зірки пекторалі»,  дипломом лауреата І ступеня Обласного конкурсу для обдарованої молоді у галузі «Музичне мистецтво» (керівник – П.Б. Косенко).

Вітаємо весь педагогічний колектив кафедри музичного виховання з ювілеєм. Зичимо творчих успіхів і Божої благодаті для нових вагомих досягнень у популяризації української музичної освіти на просторах нашої країни та за її межами, злетів і звершень у справі підготовки висококваліфікованих педагогів-музикантів!

«Університетське Слово»
(за матеріалами кафедри) 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print