Завтра – День Святого Духа

«Царю Небесний, Утішителю, Душе істини,
що всюди єси і все наповняєш,
Скарбе добра і життя Подателю,
прийди і вселися в нас,
і очисти нас від усякої скверни
і спаси, Благий, душі наші» –
МОЛИТВА СВЯТОМУ ДУХОВІ

«Щороку День Святого Духа віруючі люди святкують наступного понеділка після П'ятидесятниці (Святої Трійці). Церква відзначає цей день, таким чином звеличуючи Животворящий Дух.

Святий Дух єдиний з Богом-Батьком і Сином, тому він всесильний і благий. Саме він передає людям мудрість і є джерелом життя на Землі. День Святого Духу символізує добре начало, яке надихає всіх людей на хороші благородні вчинки. Одначе походження Святого Духу не дано пізнати нікому з людей, як і таємницю народження Сина Божого.

День Святого Духа – своєрідне звернення до єретиків, які відкидають Божество Святого Духа, що є частиною єдиної Святої Трійці у православних. Це свято ще називають Духовим Днем. Його історія сягає корінням у часи апостольських діянь та зішестя Святого Духа на учнів Христа. День Святого Духа У нашій країні серед православних прийнято не працювати цього дня, хоча офіційним державним святом День Святого Духа не вважається.

У народі досі вірять, що за тим, якою погода буде в День Святого Духа, можна дізнатися, яке літо готує нам природа» – за матеріалами сайту http://beyond.ua.


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print