«Збережемо природу рідного краю!»

19 квітня у Бердянському краєзнавчому музеї пройшов захід, присвячений Дню Довкілля в Україні. Проводиться він щорічно у рамках еколого-просвітницького проекту «Збережемо природу рідного краю», розробленого відділом природи краєзнавчого музею спільно з науковим відділом Приазовського національного парку. Традиційно у цьому заході брали участь вчені-екологи Бердянського державного педагогічного університету.

Серед запрошених були присутні студенти Бердянського державного педагогічного університету та Бердянського медичного коледжу, начальник наукового відділу Приазовського національного природного парку Барабоха Наталя Миколаївна, вчені-екологи БДПУ: Мягченко Олександр Петрович, Шаповалова Тетяна Григорівна, Гнатюк Віталій Васильович; директор Бердянського краєзнавчого музею, заслужений діяч культури України Ноздріна Дюдмила Федорівна.

Під час заходу науковий співробітник відділу природи Світлана Дмитрівна Дуленко розповіла про чудову природу Північного Приазов’я – регіону, унікального за своїм походженням і природними умовами, та звернула увагу на необхідність дбайливого ставлення до неї. Гості побачили на слайдах дивовижні краєвиди, пам’ятки природи мальовничих берегів Берди.

Перед присутніми виступила Барабоха Наталя Миколаївна з цікавою доповіддю про діяльність Приазовського національного природного парку зі збереження та відтворення унікальних природних комплексів північно-західного узбережжя Азовського моря.

Інформативним виступом про екологічний стан м. Бердянська Гнатюк Віталій Васильович  звернув увагу на стан навколишнього середовища та унікальність екосистем міста, запропонувавши шляхи вирішення низки екологічних проблем.

Пізнавальною була розповідь  Шаповалової Тетяни Григорівни про експеримент з вихованцями станції юних натуралістів, які вели спостереження за транспортним потоком у районі центрального харчового ринку м. Бердянська та за формулами визначали можливу ступінь забруднення повітря відпрацьованими газами внутрішнього згорання і важкими металами, що можуть осідати на продукти та прилеглу територію.

Мягченко Олександр Петрович активізував знання присутніх цікавими запитаннями та наголосив на необхідності перегляду наших негативних вчинків по відношенню до «Природи», яка може нам помститися за наші вчинки.

Екозахід Краєзнавч. музей 2018 Изображение 007

Изображение 011 Изображение 019

Изображение 021  Изображение 028

Изображение 031 Изображение 032

Изображение 022

Віталій Гнатюк,

заступник декана факультету фізичного виховання з наукової роботи та міжнародної діяльності, кандидат біологічних наук, доцент кафедри основ здоров’я, фізичної реабілітації та екології

(за матеріалами та світлинами краєзнавчого музею)

 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print