Здобували знання, відпочиваючи…

На острові Хортиця 16-18 квітня ц. р. проходила Школа толерантості, організована благодійним фондом "Гендер Зед" за підтримки посольства Королівства Нідерландів в Україні. Я разом зі студенткою 2-го курсу соціально-гуманітарного факультету Іриною Прокопенко потрапила на фінальний тренінг "Гендер Зед", де розглядалася тема – "Гендерна рівність та права жінок".

Першого дня гендерна дослідниця Анна Шаригіна дала нам зрозуміти, що означає поняття "гендер", чим він відрізняється від статі та як конструюється в різних сферах життя. Це дійсно було цікаво, адже зазвичай ми ніколи не звертаємо уваги на такі речі. Завдяки тренерці ми змогли розкласти в голові інформацію про патріархальну ієрархію в суспільстві, дискримінацію за статтю, феміністичні рухи. Деяка інформація особисто мене приголомшувала, були дискусії з учасниками, були захоплюючі лекції, на яких неможливо не те щоб заснути, а й задрімати...

Наступного дня всіх учасників Школи розділили на команди, кожна з яких отримала завдання відзняти короткий відеоролік на тему гендерної рівності. Всі активно працювали, пропонували свої ідеї, писали сценарії, а потім відчули себе акторами. Після тяжкої праці організатори влаштували нам вечірній кіноклуб, де ми змогли відпочити та переглянути фільм, що стосується теми тренінгу.

Останнього дня разом з тренеркою Олександрою Мальцевою ми подискутували про переглянутий фільм, висловили свої думки з приводу цього, після чого Ростислав Мілевський прочитав нам лекцію про фемінітивізацію мови в сучасному світі.

Три насичених дні пролетіли дуже швидко. Організатори та тренери Олександр Витвіцький, Ростислав Мілевський, Анна Шаригіна та Олександра Мальцева чудово впоралися зі своїм завданням. Завдяки їм ми не тільки отримали в подарунок багато корисної літератури, а ще й поповнили свою скарбницю знань.

Дар'я Теленкова,
студентка-журналістка БДПУ

Світлини автора


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print