ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ – ЩАСЛИВЕ МАЙБУТТЯ

Протягом трьох днів (8-10 жовтня) в Києві проходила Міжнародна конференція з питань формування здорового способу життя молоді, учасником якої була провідний фахівець з виховної роботи БДПУ Анетта Омельченко. На прохання редакції сьогодні Анетта Іванівна ділиться своїми враженнями.

Конференцію проводили Міністерство у справах молоді та спорту України, Програма розвитку ООН в рамках проекту «Зміцнення національної спроможності для ефективної відповіді на епідемію ВІЛ/СНІДу в Україні». Це була свого роду платформа для обговорення найважливіших питань у галузі зміцнення здоров`я молоді, обміну досвідом та найкращими практиками, аналізу існуючих підходів і розробки ефективних рішень. Конференція зібрала близько ста учасників (урядовців, експертів у сфері зміцнення здоров’я молоді, представників неурядових організацій та бізнесу) з усіх 27-и регіонів України, а також представників біля 10-и країн Центральної та Східної Європи. Учасники конференції визначили основні досягнення та проблеми в цій області й обговорили загальні тенденції формування здорового способу життя молоді, механізми впливу на процеси зміцнення здоров’я молоді, зуміли знайти вирішення деяких місцевих проблем.

Запорізьку область на конференції, окрім мене, представляв завідувач кафедри анатомії і фізіології людини та тварин, доктор педагогічних наук, професор Мелітопольського державного педагогічного університету ім. Богдана Хмельницького Іван Аносов, який презентував свою електронну програму, присвячену здоровому способу життя.

Цікавими були виступи представників відділів молоді та спорту різних областей України, міжнародних організацій та фондів. Наталія Лук’янова, голова правління міжнародної організації «Социальные инициативы по охране труда и здоровья» показала цікаву презентацію «Роль институтов гражданського общества в развитии навыков здорового способа жизни детей и молодёжи», в якій показала гострі проблеми з питань формування здорового способу життя молоді. Представники Українського інституту соціальних досліджень ім. Олександа Яременка, кандидати соціологічних наук О. Балакірєва та Т. Бондар представили результати досліджень, які проводилися протягом останніх п’яти років. Вони зазначили, що особливістю наукового забезпечення соціальних програм у період реформування суспільства є динамічність процесів, що потребують використання адекватних дослідницьких методів та технологій.

Доктор медичних наук, професор Інституту підготовки кадрів Державної служби зайнятості України Н. В. Коляденко у своїй доповіді «Профілактично-реабілітаційна спрямованість – пріоритетний вектор розвитку системи охорони здоров’я в Україні» розкрив основні вектори реформування медицини Україні. Представники програми «Вибір» проказали також свої заходи з теми «Профілактика наркоманії ВІЛ/СНІДу та злочинності в м. Чернігові в 2012/2013 н. р.».

Конференція пройшла на високому наукову рівні, кожен мав право розповісти про свої заходи і поділитись досвідом.


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print