Згуртовуючи зусилля вчених, методистів, учителів…

Книги – морська глибина!
Хто в них пірне аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.

Іван Франко

В Інституті філології та соціальних комунікацій БДПУ спільно з відділом освіти виконавчого комітету Бердянської міської ради вчора,13 квітня, відбувся щорічний регіональний науково-практичний семінар «Актуальні тенденції викладання української літератури», присвячений ушануванню пам’яті Івана Франка та 80-річчю Інституту філології та соціальних комунікацій БДПУ.

Науковці, методисти та вчителі обговорили різні аспекти викладання української літератури в навчальних закладах:

  • нові тенденції сучасного франкознавства;
  • вивчення творчості Івана Франка в основній школі;
  • особливості методики вивчення творчості Івана Франка в старшій (профільній) школі;
  • специфіка роботи з літературно обдарованими дітьми;
  • використання ІКТ на уроках літератури;
  • нетрадиційні уроки літератури;
  • виховання успішної людини засобами художньої літератури.

Мета проведення семінару – згуртувати зусилля вчених, методистів, учителів в обговоренні актуальних тенденцій викладання української літератури, зокрема методів, прийомів, форм, які сприяють активізації читацької та творчої діяльності сучасної молоді. На початку семінару звучали пісні на слова Івана Франка у виконанні сучасних співаків.

1 (5)

З вітальним словом до учасників семінару звернулися: в. о. ректора університету, професор Вікторія Зарва, завідуючий відділом культури виконавчого комітету Бердянської міської ради Микола Шостак, директор ІФСК доцент Алла Сердюк. Семінар вела старший викладач кафедри української літератури та компаративістики Ольга Харіна.

1 (1) 1 (6) 1 (3)

Доповіді вчителів навчальних закладів Бердянська та району чергувалися з виступами викладачів університету. Філологи ділилися методичними знахідками щодо викладання літератури в школі та ВНЗ, висвітлювали актуальні питання франкознавства, зокрема виступили: Ольга Харлан, Ольга Новик, Софія Філоненко, Валентина Строкач, Олена Нюкало, Марія Богданова, Лариса Бойко, Зінаїда Байбара, Галина Колісник, Світлана Гузь, Валентина Дячук, Ольга Харіна та інші.

1 (2) 1 (7)

Учасники семінару вкотре переконалися, що в організації читацької діяльності школярів є необхідність, насамперед, сфокусувати увагу на образі учня-читача, адже саме він зі своєю здатністю до емпатії, умінням яскраво уявляти художні образи твору, розуміти й сприймати художнє слово автора, критично оцінювати прочитане з огляду на власний життєвий досвід та інформаційну компетентність є «головним героєм» справжнього творчого дійства, назва якого – «урок літератури». Навчити читати художню літературу означає сформувати та активізувати власну «читацьку реакцію» на неї, водночас здатність самостійно осмислити її природу та специфіку. Викладання літератури вимагає від педагога не тільки високої майстерності, а й обдарування, творчого ставлення до предмета, кожен урок літератури є своєрідною прем’єрою, що вимагає творчого пошуку.

Прийнято рішення матеріали семінару оприлюднити в збірнику статей «Актуальні тенденції викладання української літератури».

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами Ольги Харіної)


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print