“Живучи в модерному місті”

15 вересня 2017 року Науково-дослідний інститут історичної урбаністики,  кафедра історії та філософії БДПУ та громадська організація «Урбаністичні ініціативи» організували презентацію нової збірки статей українських та зарубіжних істориків "Живучи в модерному місті: Київ кінця ХІХ – середини ХХ століть" (http://ri-urbanhistory.org.ua/home/9-news/506-zhivuchi-v-modernomu-misti).

Завданням авторів було показати місто як живий організм і динамічний простір у процесі модернізації та урбанізації. Тематика статей охоплює історію повсякденного життя, гендерний аналіз історії, конструювання образів міста, міжетнічні відносини, трансформації пізньоімперського й ранньорадянського суспільства, екологічні та транспортні аспекти історії Києва.

Збірка є результатом міжнародної конференції, проведеної в Національному університеті "Києво-Могилянська академія" у грудні 2015 року за підтримки Представництва Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні.

В рамках подальшої дискусії обговорили різні підходи до вивчення міської модерності, особливості урбаністичного розвитку міст Російської імперії зламу ХІХ – ХХ століть у порівнянні з аналогічними процесами в інших континентальних імперіях, підходи у вивченні міст "індустріального півдня".

Учасниці презентації:

Оля Мартинюк – к.і.н., викладачка історії в Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут". В даний час працює над організацією учасницької експозиції про Київський велобум 1890-х рр. Основні сфери зацікавлення – націоналізм та електоральні процеси в українських губерніях Російської імперії на початку ХХ століття, урбаністична історія Східної Європи, гендерні студії, екологічна історія. 

Ольга Скороход – історик і журналістка. Завершила магістерську програму і аспірантуру при кафедрі історії Національного університету “Києво-Могилянська академія”. Нині пише дисертацію на тему “Сприйняття населенням змін влади у Києві у лютому 1917 – листопаді 1918 року”.

IMG_3586    IMG_3592    IMG_3644

IMG_3649    IMG_3689    IMG_3748

IMG_3697 IMG_3717

 

Юлія Королевська, ст. викладач кафедри історії та філософії БДПУ

 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print