Знай, пам’ятай, живи…

Скільки про СНІД не писали і не говорили, чомусь кожен з нас вважає, що ця хвороба існує деінде, тільки не поруч з нами – не в моїй країні, не в моєму місті, не в моїй родині. Проте щодня СНІД забирає життя восьми українців. Найстрашніше те, що ми втрачаємо молоде покоління – майбутнє нашої держави. Ця проблема стосується не тільки окремої людини, але й її найближчого оточення.

За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я кожну третю неділю травня проводиться День пам’яті померлих від СНІДу. Вперше цей день був відзначений ще в 1983 році в Сан-Франциско США. На той момент у світі було зареєстровано лише кілька тисяч випадків захворювання на цю хворобу і про неї практично нічого не було відомо. Організаторами проведення акції пам’яті померлих від СНІДу стали люди, яких особисто торкнулася ця трагедія, що пережили біль втрати рідних і друзів. Мета «Дня пам’яті померлих від СНІДу» є привернення уваги населення до цієї проблеми, профілактики цього захворювання, а також привернення уваги влади до соціального захисту ВІЛ-інфікованих.

Для того, щоб вшанувати пам'ять померлих від СНІДу напередодні Дня пам’яті померлих від СНІДу, 18 травня 2017р. к.пед.н., доцентом, завідувачем  кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти Катериною Петровською та соціальним працівником Оленою Матєвою була організована та проведена просвітницька акція «Знай, пам’ятай, живи…» для засуджених Бердянської виправної колонії №77. Саме ця цільова група є найбільш сенситивною для поширення ВІЛ-інфекції, адже їх поведінкові норми не завжди збігають з нормами, що прийняті в суспільстві. Тому метою просвітницької акції серед засуджених стала активізація прагнення до здорового способу життя, визначення своїм життєвим пріоритетом сімейних цінностей та моральності, відмова від ризикованої статевої поведінки і відповідальність за своє здоров’я. Все це є запорукою захисту від інфікування ВІЛ.

Digital image Digital image 

Проведення акції було ініційовано благодійною організацією «Мережа 100 відсотків життя. Запоріжжя» (голова правління Литвин Ігор), а саме начальником відділу інноваційних програм – Ганною Тулуповою. Захід відбувся в рамках проекту «Зменшення стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, до представників груп найвищого ризику в медичних закладах України» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Вшануємо пам’ять всіх тих, чиї життя забрала епідемія та будемо пам’ятати, що тільки від нас самих залежить наше майбутнє і майбутнє наших дітей.

 

Катерина Петровська, завідувач кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти,

к.пед.н, доцент


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print