“Знай свої права!”

Під таким гаслом 3 грудня 2015р. на факультеті фізико-математичної і технологічної освіти відбулася виховна година. Для зустрічі зі студентами був запрошений гість – вчитель історії і правознавства Бердянського муніципального ліцею Віктор Дімітров. Відкрита, невимушена атмосфера зустрічі спонукала до спілкування та обміну думками стосовно прав і обовязків людини загалом у світі і в Україні особливо.

4_Дімітров

На початку зустрічі студентам було запропоновано подивитися фільм про виникнення прав людини. Згадали Махатма Ганді, Нельсона Манделу і, звичайно, НАШУ Революцію гідності. Фільм викликав відповідну реакцію в аудиторії, і після його перегляду кожен міг вільно висловити своюдумку.

IMAG0750 IMAG0729

Подискутували в групах над запропонованими фотографіями на тему правових відносин і подій, що змінили світове суспільство в напрямку демократії. Окремо зупинилися на питаннях гендерної нерівності і насилля. Розглянули окремі статті міжннародної Конвенції прав людини.

3 1.1

Було обговорено питання про Загальну декларацію прав людини, яка є першим універсальним в історії міжнародних відносин актом, котрий проголошує принципи забезпечення основних прав і свобод людини. Підкреслено, що цей унікальний документ є своєрідною основою, на якій базуються міжнародні стандарти у сфері прав людини.

Віктор Дімітров зазначив, що сьогодні одне з найбільших досягнень Ради Європи – Європейська конвенція про захист прав людини і основоположних свобод, котра є фундаментальною основою всього комплексу міжнародно-правового регулювання в галузі прав і свобод людини, її законних інтересів та потреб. Права й свободи, передбачені Конвенцією, стосуються найважливіших сторін життя особи і мають громадянську, політичну, економічну та соціальну спрямованість.

У промовах під час зустрічі неодноразово було наголошено, що розвиток України неможливий без дотримання гарантованих Конституцією України прав і свобод людини. Сьогодні наша держава переживає складний період, але завдяки спільним зусиллям інститутів влади, громадських та правозахисних організацій українське суспільство послідовно наближається до рівня міжнародних стандартів як законодавчого, так і практичного забезпечення прав людини.

Всі присутні студенти отримали інформаційні буклети зі статтями конституції України, що стосуються права на освіту.

2

Співорганізатори заходу – куратори Марія Шурденко і Юрій Ефименко підбили підсумки зустрічі, подякували Бердянському муніципальному ліцею за співпрацю, відмітили важливість проведеної просвітницької діяльності запрошеним гостем Віктором Дімітровим та висловили сподівання щодо регулярності проведення подібних заходів у майбутньому.

Марія Шурденко,
куратор 12 групи ФФМТО
На світлинах:
деякі моменти "правової" зустрічі
Світлини з архіву кафедри

 


Поділитися:

  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Blogger
  • Мой Мир
  • Одноклассники
  • Print
  • RSS
comments powered by HyperComments

Система OrphusЯкщо Ви знайшли помилку на сайті, просимо повідомити про це адміністратору. Виділіть текст з помилкою та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter. Дякуємо!