Знати, вміти, популяризувати…

У міськвиконкомі 8 листопада ц. р. проходив «круглий стіл», під час якого  були розглянуті проблемні питання та шляхи спільної діяльності міської влади з науковцями, працівниками освіти і культури, громадськими організаціями щодо популяризації української мови в місті Бердянську, формування громадської думки, національної свідомості та україномовного середовища.

Заступник міського голови Юлія Дойнова, начальник відділу освіти Володимир Липський, начальник прес-служби міської ради і виконкому Ірина Єгорова, начальник відділу транспорту і зв`язку Ірина Удовиченко проінформували учасників “круглого столу” про виконання основних розділів міської програми щодо української мови в Бердянську.

Юлія Дойнова, зокрема, розповіла про стан української мови у навчальних закладах міста. За її словами, з 14 міських дитсадків у 13 навчання відбувається українською мовою, а ще один перебуває на етапі переходу від російського до українськомовного навчання. У загальноосвітніх закладах ситуація дещо інша: у 8 школах міста учні здобувають знання, користуючись державною мовою, 7 шкіл надають освітні послуги російською мовою, а ще 2 школи завершують етап переходу від російської до української мови навчання. Викладання у вищих навчальних закладах міста проводиться лише державною мовою.

Про вивчення і популяризацію української літературної мови студентами – майбутніми освітянами – розповіла проректор з науково-педагогічної роботи, кандидат філологічних наук, доцент БДПУ Вікторія Ліпич.

Учасники “круглого столу” були єдині у тому, що: українська мова, як і державні символи: герб, прапор, гімн є одним із ключових символів нашої державності, ядром національної та культурної ідентичності українців. Що необхідно більше любити і шанувати українську мову, нашу національну гордість і безцінний скарб. Що це є наш великий обов’язок перед пам’яттю наших предків і перед майбутнім наших дітей і онуків!

Наприкінці засідання заступник міського голови Юлія Дойнова привітала учасників «круглого столу» з наступаючим святом – Днем української писемності та мови, побажала бути гідними українцями, проявляти громадянську свідомість і зробити подарунок Україні – перейти на спілкування українською мовою, як на роботі, такі і побуті!!!

2

1  3

4  6

 5 7


«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами Ігоря Зубрицького)

 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print