ЗупиниТи насильство

25 листопада, у Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, доцентка кафедри соціальних комунікацій Юлія Мельнікова провела відкрите заняття з журналістами-третьокурсниками у межах дисципліни «Журналістська етика» на тему: «Дискримінаційні практики в медіа та шляхи їх подолання».

До обговорення проблеми у межах заняття викладачка запросила експерток: Наталю Тонких, журналістку, феміністку, волонтерку Центру допомоги постраждалим від сексуального чи сімейного насильства (м. Хайфа, Ізраїль), та Аллу Мельничук, співзасновницю Першого Антикафе Бердянська «Час Є».

Завчасно Юлія Мельнікова запропонувала студентам та гостям – викладачам кафедр факультету – поставити низку питань, на які вони хочуть почути відповіді у ході заняття, і від викладача-організатора, і від запрошених експерток. Свої питання усі охочі могли анонімно розмістити на віртуальній стіні, скориставшись мультимедійним ресурсом Padlet.

Заняття розпочалося із опитування присутніх: «З чим у вас асоціюється насильство?» Студенти та гості за допомогою сервісу інтерактивних презентацій Mentimeter поділилися емоціями, які співвідносяться у них з цим явищем, утворивши спільну візуалізовану «хмарину асоціацій». Депресія, страх, несправедливість, біль, дискримінація – саме такі почуття відчувають постраждалі від насильства.

Далі – студенти проголосили доповіді про види насильства та вказали на ознаки, за якими їх можна розпізнати.

Алла Мельничук розповіла про акції, спрямовані на боротьбу з насильством стосовно жінок на місцевому рівні, адже для Бердянська, на жаль, ця проблема актуальна. Також спікерка анонсувала проєкт Першого Антикафе Бердянська «Час Є» спільно з Відділом молоді та спорту виконавчого комітету БМР, кафедри соціальних комунікацій та кафедри української та зарубіжної літератури та порівняльного літературознавства – «16 днів протидії насиллю»*, який стартував 25 листопада.

У свою чергу, Наталя Тонких поділилася міжнародним досвідом допомоги особам, що постраждали від насильства, на прикладі Ізраїлю. Вона розповіла про свій шлях від теоретичного фемактивізму до практичного, про гнітючу статистику, про досвід роботи у Центрі допомоги постраждалим від сексуального чи сімейного насильства «Маслан».

Проведене відкрите заняття, стало своєрідним майданчиком, який дозволив привернути увагу до актуальної проблеми та отримати відповіді на конкретні питання, що цікавили його учасників. Наприклад, «До кого в університеті може звернутися студент, з метою захисту від насильства?» У відповіді на це питання Юлія Мельнікова зазначила, що у Бердянському державному педагогічного університеті з лютого 2020 року існує Положення «Про політику попередження і боротьби із сексуальними домаганнями та дискримінацією у Бердянському державному педагогічному університеті», в якому зафіксована процедура врегулювання ситуацій, пов’язаних із сексуальними домаганнями та дискримінацією. Вона передбачає розгляд скарг від працівниць/ків і студенток/ів, якщо вони вважають, що до них в університеті було вчинене сексуальне домагання або дискримінацію, також у Положенні прописані способи вирішення ситуацій, пов’язаних із сексуальними домаганнями і дискримінацією, зокрема бесіди зі сторонами, надання психологічної допомоги, розгляд ситуації тимчасовою спеціальною комісією

Юлія Мельнікова також повідомила, що з квітня 2019 року у нашому місті функціонує притулок для постраждалих осіб від насильства за ознакою статі, а також працює мобільна група з реагування на випадки домашнього насильства «Поліна».

Головна мета заняття – донести до студентів меседж: не проходьте повз, коли стаєте свідками насильства, не мовчіть, якщо самі потерпаєте від нього.

Телефони, за якими можна звернутися у разі необхідності:

102 – Бердянський міський відділ поліції

4-59-37 – Бердянський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді виконавчого комітету Бердянської міської ради

3-31-75 – Служба у справах дітей виконавчого комітету БМР

(099) 701-46-87 – Бердянська міська організація Товариства Червоного Хреста України

(050)830-14-86 – Притулок для жінок, які постраждали від насильства (притулок з тимчасовим перебуванням)

*Починаючи з 25 числа в Україні розпочалася акція «16 днів проти насилля». Запрошуємо долучитись до акції в якості інфлюєнсерів.

Що для цього потрібно? Обрати собі одне з посилань, які є нижче, і написати в своїх соцмережах допис зі своїм ставленням до проблеми та відмітити організаторів цієї акції.

Ваш пост допоможе читачам зрозуміти неприпустимість насильства, а, можливо, і зможе допомогти постраждалим від насильства.

Чим відрізняється домашнє насилля від просто насилля

Про згоду на секс

Що таке домашнє насильство

Тетяна Волканова,

студентка 3 курсу спеціальності 061 Журналістика


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print