Звітують майбутні науковці

Неможливо зараз уявити сучасне життя без досягнень науки. Вона дає можливість людству підніматися на вищий щабель духовного, інтелектуального фізичного розвитку. Щоб оцінити заслуги науковців перед суспільством у травні святкується День науки. 18 травня до цього дійства долучилися студенти напряму підготовки 6.010101 Дошкільна освіта та викладачі кафедри дошкільна освіта ІСПКО БДПУ. День науки розпочався засіданням наукової секції, у якій взяли участь студенти 3 та 4 курсу. Відкрили секцію переможці Всеукраїнської студентської олімпіади з дошкільної педагогіки Ольга Давиденко та Ольга Балашова. Дівчата з гумором та подробицями розказали про кожну хвилину конкурсних днів і побажали студентам молодших курсів ставити перед собою високі наукові завдання і впевнено рухатися до своєї мети. Власним прикладом вони довели це.

1 4

Продовжили секцію доповіді студентів про актуальні питання сучасної дошкільної освіти. Вони представили цікаві експериментальні дані, яскраві та змістовні презентації. Про актуальність та інтерес до наукових робіт свідчила велика кількість запитань до доповідачів. Перші досягнення майбутніх науковців були відмічені грамотами: «За творчий підхід»  нагороджена студентка 3 курсу Іоанна Федулова, «За старанність та наполегливість» – студентка 3 курсу Олександра Березицька, «За оптимальний підхід до розв’язання наукової проблеми» – студентка 4 курсу Юлія Костенко, «За актуальність наукового дослідження» – студентка 4 курсу Ніна Шевченко, «За перспективність та практичну зорієнтованість обраного аспекту дослідження» – студентка 4 курсу Дарина Гіжа, «За ґрунтовний аналіз наукової проблеми» – студентка 3 курсу Вікторія Лупир. Грамоту за підписом ректора БДПУ за найкращу наукову доповідь отримала студентка 4 курсу Вікторія Ромашкевич.

3 5 7

Для студентів І курсу старшокурсники, члени наукового гуртка «Досліджуємо історію дошкільної освіти», підготували цікаві доповіді-презентації. Присвячені вони були проблемам, безпосередньо пов’язаним з дитинством й близькі всім нам, бо, як нагадала слова відомого класика педагогіки, керівник секції доцент І.Улюкаєва, «усі ми родом з дитинства». З великим інтересом сприймали учасники конференції доповіді-презентації на теми: «Історія дитячого візка», «Історія іграшки», «Історія ляльки», «Дитячий садок у ретроспективі», «Дитина й історія країни». Особливо було відмічено якість підготовлених презентацій: вони були стилізовані, враховували й предмет дослідження, й особливості тієї або іншої епохи. Доценту І.Улюкаєвій було запропоновано розмістити ці презентації на сторінці ІСПКО у соціальній мережі та медіатеці інституту.

Однією з цікавих форм презентації своїх наукових здобутків стала презентація стендової доповіді. У ній взяли участь понад двадцять студентів. За кращий постер отримали грамоти Ольга Танасова, Дар’я Харченко, Дарина Савранська та Тетяна Ємел’яненко. Нагороджували студентів грамотами завідувач кафедри дошкільної освіти, професор, доктор педагогічних наук Лариса Зайцева та заступник директора ІСПКО з наукової роботи, доцент, кандидат педагогічних наук Ірина Улюкаєва.

8 9

Закінчилося святкування Днів науки в художньому музеї імені Й. Бродського, де відбувся четвертий студентський фестиваль «Театральна палітра. Уже четвертий рік поспіль студенти спеціальності «Дошкільна освіта» ІСПКО радують глядачів своєю майстерністю. Натхненником та організатором цього заходу є кандидат педагогічних наук, доцент кафедри дошкільної освіти Л. В. Макаренко, яка викладає дисципліну «Організація театралізованої діяльності в дошкільному навчальному закладі».

Метою фестивалю є формування у студентів естетичного світогляду, високого художнього смаку, навичок акторської майстерності, знань організації театралізованої діяльності дітей дошкільного віку. Студентський фестиваль «Театральна палітра» дав можливість майбутнім вихователям отримати практичний досвід майбутньої професійної діяльності.

2

Одним із заходів фестивалю був конкурс «Послання до глядачів». Студенти мали самостійно придумати слова-звернення, у яких розкрити значення театру, мистецтва в житті людини та дитини. Зворушливі слова прози, віршів не можна було читати без хвилювання. Переможцем конкурсу стала Юлія Костенко (402 група), яка відкрила фестиваль у музеї.

Під час фестивалю глядачі ознайомилися з видатними художниками світу, які створювали дивовижні та прекрасні ілюстрації до казок, та з таємним процесом підготовки вистави-казки «Ріпка», яку представили студенти 402 групи. Студенти 401 групи продемонстрували творчість видатної англійської письменниці Агати Крісті. Під час вистави «Остання справа Міс Марпл» вони розіграли сцену розслідування.

Учасники фестивалю одержали позитивні емоції від підготовки до вистави, виступів на сцені, гучних аплодисментів глядачів. Приємним сюрпризом для студентів були солодкі подарунки від голови профспілкової організації, депутата міської ради Віталія Григоровича Лоли та вручення грамот за активну участь у студентському фестивалі та популяризацію мистецтва.

Лариса Зайцева,
доктор педагогічних наук, професор,
завідувач кафедри дошкільної освіти
Світлини з архіву інституту


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print